"24 Hour Comics Day" już w październiku w Gdańsku

30 września 2013

Z 12 października 2013 roku o godz. 12:00 rozpocznie się w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku całodobowa sesja rysowania komiksów ph. "24 Hour Comics Day".

Zasady projektu:

Uczestnicy maratonu maja za zadanie stworzenie komiksu, w czasie 24 godzin na 24 strony do tematu, który zostanie podany w samo południe. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 12 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany. Pracownia Komiksowa w działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

Najbliższe spotkanie trójmiejskich rysowników i autorów komiksów odbędzie się 12 października 2013 r. W tym roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku wspólnie Pracownia Komiksowa, American Corner oraz Edu Art. Media przygotowali kolejną możliwość rywalizacji.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać zezwolenie od opiekuna prawnego na piśmie, że może brać udział w maratonie.

Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Josepha Conrada w Gdańsku:: Źródło ::blog comments powered by Disqus