Wystawa Olgi Wróbel i Daniela Chmielewskiego na Jazdowie

4 września 2013

W najbliższą sobotę (7 września), w siedzibie UFY, mieszczącej się w jednym z jazdowskich Domków Fińskich, odbędzie się wernisaż wystawy Olgi Wróbel i Daniela Chmielewskiego. Ekspozycja przedstawiać będzie parakomiks, stworzony przez parę podczas sierpniowej artALTANY.

Ogrody Babilonu to parakomiksowy dwugłos: spojrzenie na kontrasty natury i kultury, ogrodu i miasta, wewnętrznego spokoju i zewnętrznego pędu. praca została narysowana na żywo 4.08.2013 w ramach projektu artAltana – trwającej latem akcji w parku JPII na Ursynowie, gdzie zaproszeni twórcy mogli prezentować swoje prace na specjalnie przygotowanej konstrukcji. W czasie wernisażu będzie można otrzymać egzemplarz zina. Zeszyt liczyć będzie 16 stron i zawierać Ogrody Babilonu, komiks Wróbel, który wcześniej ukazał się w "Zadrze" oraz historię Chmielewskiego, pochodzącą z jego bloga.

Olga Wróbel: rocznik 1982. Kulturoznawczyni, muzealniczka, autorka komiksów. Jej Ciemną stronę księżyca okrzyknięto najbardziej anatomicznym i paskudnym polskim albumem. Prowadzi bloga "odmiany masochizmu", bardzo popularnego w wyszukiwarce dzięki chytrze dobranej nazwie.

Daniel Chmielewski: autor komiksowego eseju o komunikacji międzyludzkiej, Zostawiając powidok wibrującej czerni. Skończył warszawską ASP z wyróżnieniem za prolog do kolejnego komiksowego eseju. Zapętlenie oparte jest na doświadczeniach zdobytych w pracowni Grzegorza Kowalskiego i na plenerze z Arturem Żmijewskim, a pierwszy skończony tom ukaże się w 2014 roku. Prowadzi bloga "Pub pod Picadorem".

Wernisaż rozpocznie się o 13.00, wcześniej, od 11.00 można będzie wziąć udział w warsztatach dziewczyńskiego rapu. Ponadto można będzie obejrzeć komiks polityczny o Jazdowie, powstały podczas warsztatów 28 sierpnia oraz zagrać w grę "poczytaj mi, siostro".

Lokalizacja: Jazdów 3/18 - pierwszy domek od Parku Ujazdowskiego i Trasy Łazienkowskiej (z narożnym ogrodem), Warszawa.

blog comments powered by Disqus