Kopernikańska wystawa finałowa

4 listopada 2013

6 listopada o godz. 19:00 w Klubie Od Nowa w Toruniu odbędzie się wernisaż wystawy zamykającej projekt "Komiks Orbitalny. 540. Rocznica Urodzin Astronoma" obejmujący wystawy, warsztaty, prelekcje oraz konkurs pod tym samym tytułem, którego rezultaty właśnie tam bedzie można zobaczyć. Jego pomysł zrodził się oczywiście w ramach poszukiwań nietuzinkowego uświetnienia kolejnej rocznicy kopernikańskiej.

Na konkurs wpłynęły prace o bardzo zróżnicowanym poziomie, co, jak zwykle, nie ułatwiło ich oceny jurorom, starającym się dostrzec wartości każdego z nadesłanych komiksów czy rysunków satyrycznych. Jednak liderzy współzawodnictwa zostali dostrzeżeni jednomyślnie. Do pamiątkowego folderu (będzie można go otrzymać właśnie na tejże finałowej wystawie) wybrano prace nagrodzone oraz najlepsze prace spośród wyróżnionych i najciekawsze z nadesłanych.


Autor: Zbigniew Piszczako

Organizatorzy zapraszają zatem do obejrzenia najlepszych kopernikańskich komiksów. Obok wystawy pokonkursowej również przekrojowa ekspozycja komiksu i satyry z Mikołajem Kopernikiem w roli głównej (pt. 'Kopernik. Komiks i okolice')!

Projekt został dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.

blog comments powered by Disqus