"Wiedźmin" i gwiazdy komiksu

20 marca 2014

W Stanach Zjednoczonych oficyna Dark Horse wydała pierwszy zeszyt serii The Witcher, będącej rozwinięciem gier, powstałych na podstawie cyklu książek autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Cyfrowa wersja komiksu dostępna jest również w języku polskim. Tymczasem własne wersje bohatera zaprezentowali Mike Mignola, twórca Hellboya oraz Stan Sakai - autor serii Usagi Yojimbo.

Podczas jednej ze swoich podróży, na skraju Czarnego Lasu, łowca potworów Geralt spotyka na swojej drodze wdowca, którego martwa i żądna krwi żona zamieszkuje opuszczoną posiadłość zwaną Domem ze Szkła. Niekończące się korytarze, gdzie przerażające niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem oraz skrywana przez Dom tajemnica sprawią, że Geralt będzie musiał wznieść się na wyżyny swoich wiedźmińskich umiejętności, aby rozwiązać zagadkę Domu i przeżyć.

Scenariusz: Paul Tobin, laureata nagrody Eisnera

Rysunki: Joe Querio
Kolory: Carlos Badilla
OKładka: Dan Panosian, Dave Johnson
 
Gry z serii Wiedźmin, na których oparty jest komiks, zdobyły ponad 250 nagród i sprzedały się w liczbie 7 milionów egzemplarzy
 
Grafika, którą stworzył Stan Sakai zostanie wykorzystana jako okładka specjalnego wydania komiksu, dostępnego podczas nadchodzącego Emerald City Comicon (Seattle, 28-30 marca).
 
 
Przedstawiono również postać wiedźmina w wersji MIke'a Mignoli.
 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jerzy Łanuszewski za Dark Horseblog comments powered by Disqus