Światowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów - impreza w Łodzi

14 sierpnia 2014

28 sierpnia przypada data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. Z tej okazji Łódzkie Centrum Komiksu przygotowało trochę atrakcji dla młodszych i starszych miłośników historii z dymkiem.

Pomysłodawcami takiego sposobu popularyzacji czytelnictwa są amerykańscy dziennikarze i blogerzy Brian Heater i Sarah Morean. Ważnym aspektem ich idei jest zmiana wizerunku komiksu, postrzeganego jako infantylna rozrywka, na rzecz pełnowartościowej książki, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. Data Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994) twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

W Łodzi w czasie Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów (od godz. 12.00) działać będzie czytelnia pod gołym niebem, odbędą się warsztaty plastyczne prowadzone przez rysownika Michała Arkusińskiego oraz komiksowe rysowanie na żywo.

O godz. 18.00 zapraszamy na wernisaż wystawy Michała Arkusińskiego "Sprawiedliwość", na którą złożą się pierwszy raz pokazywane plansze trzeciego tomu komiksu Justice, plakaty oraz grafiki wykonane za pomocą szablonów i farb w aerozolu.

Na finał o godz. 19.00, zagra łódzki wykonawca ukrywającego się pod pseudonimem Elektryczny Węgorz. Wybór akurat tego twórcy nie jest przypadkowy – ma on w swoim repertuarze utwory o tematyce komiksowej i występował już na komiksowych eventach w Łodzi i innych miastach.

Imprezę przygotowali organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi: Stowarzyszenie Tworów "Contur", Łódzkie Centrum Komiksu, Dom Literatury w Łodzi i Miasto Łódź.
Partnerzy wydarzenia: Grupa Atlas i sklep-komiksowy.pl

Data: 28 sierpnia
Godzina: 12.00
Miejsce:Łódzkie Centrum Komiksu, ul. Piotrkowska 28, Łódź
blog comments powered by Disqus