Ruszyła zbiórka na piąty tom "Blera"

24 sierpnia 2015

Rafał Szłapa uczciwie sobie zapracował na uznanie i nie ukrywamy, że zaliczamy się do grupy jego fanów. Dlatego z wielką przyjemnością informujemy i namawiamy do wzięcia udziału w akcji crowdfundingowej mającej na celu wydanie piątego tomu serii Bler, która dziś wystartowała w serwisie WspieramTo.

Akcja serii Bler zaczyna się jesienią 1998 roku. Wracający z podróży służbowej młody mężczyzna, ma poważny wypadek samochodowy. Uratowany przez tajemniczą parę, szybko odzyskuje zdrowie oraz otrzymuje coś jeszcze - szereg niezwykłych umiejętności.

Mimo początkowych rozterek, bohater przystaje na warunki tajemniczej kobiety, która ocaliła mu życie i podejmuje służbę polegającą na walce z bezprawiem oraz zapobieganiu wszelkim katastrofom. Z czasem okazuje się, że cele dla których został powołany są dużo bardziej złożone, a motywacja jego opiekunów nieco różni się od tego, co oficjalnie utrzymują.

Poszukiwany przez policję za samozwańcze egzekwowanie prawa,, Bler okrywa w końcu tajemnicę swoich umiejetności i pochodzenia. Niestety nie udaje mu się zapobiec tragedii. Kraków zostaje zniszczony, a jego życie ponownie przewrócone do góry nogami.

Politycy zwracają uwagę na istnienie Blera i próbują wykorzystać jego wizerunek w celach propagandowych. W kraju trwa chaos po niedawnych wydarzeniach, powstają obozy przejściowe dla ocalałych z katastrofy. W jednym z nich zostaje umieszczony bohater.

Z czasem okazuje się, że protektorat wpływowego polityka prowadzi do kolejnej próby ubezwłasnowolnienia bohatera. Bler wybiera własną drogę, rezygnuje ze służby i wyrusza do ruin spalonego w nuklearnym ogniu miasta.

Opis projektu:

"Bler" to komiks superbohaterski z elementami obyczajowymi i horroru. Historia doczekała się już czterech tomów. Nadchodzi piąty - "Bler: Człowiek ze światła".

W piątym tomie serii Bler trafi do postapokaliptycznego Krakowa z zamiarem wykonania zadania -  na pierwszy rzut oka - niemożliwego. Pojawią się poznane w poprzednim komiksie postacie a także nowe wyzwania i niebezpieczeństwa. Wszystko w skutym lodem i smaganym śniegiem mieście polskich królów. Mieście, które wciąż skrywa wiele tajemnic...

Oto krótkie streszczenie fabuły:

Bler dociera do ruin Krakowa. Jest zdeterminowany by pomóc samotnej kobiecie odnaleźć jej pogrzebane pod ruinami dziecko. Tymczasem ośmieszony i skompromitowany senator Rymiński poprzysięga bohaterowi zemstę. Przekonany, że samobójcza misja Blera świadczy o jego obłędzie wykorzystuje swe wpływy i podejmuje działania mające na celu jego likwidację. Sytuacja się komplikuje, kiedy pośród radioaktywnych zgliszczy do stawki dołączają nowi gracze...

Cel projektu:

Celem projektu jest wydanie kolejnego albumu z przygodami Blera.

Tak jak poprzednie części komiks ma mieć 48 plansz, w pełnym kolorze, w formacie A4, wydrukowanych na kredzie.

Podobnie jak zeszłoroczny tom Bler: Stan strachu i tym razem komiks będzie wykonany w technice malarskiej. Materiał jest w przygotowaniu. Premiera tradycyjnie już jest wyznaczona na kolejny, 26. Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi, który odbędzie się 3-4 paździrnika 2015 r.

Oprócz tego w każdym komiksie, który do Państwa trafi, pojawi się imienna dedykacja i podziękowania oraz unikatowy rysunek, coś w stylu jak na przykładach poniżej:

Nagrody:

Wśród nagród znajdą się kubki, takie jak poniżej. Prawdopodobnie w trakcie trwania akcji pojawi się jeszcze jeden wzór (będzie możliwość wyboru lub dokupienia):

Koszulki  z możliwością wyboru:

W tym roku rezygnujemy z plakatu na rzecz artów, które będzie można powiesić sobie np. na ścianie.

Sygnowane wydruki będą miały format 210 x 297 mm. Dołożymy starań o możliwie najwyższą jakość i stosowną gramaturę papieru, żeby nadać im wyjątkowy charakter i żeby długo cieszyły swoich właścicieli. poniżej wzory grafik ( będzie możliwy wybór).

Wkrótce  zaprezentujemy  torbę i  magnes na lodówkę,

W planach jest jeszcze dodanie kolekcjonerskich kart z postaciami z komiksu. Jeśli uda się je przygotować, będą możliwe do dobrania, jako dodatki do już istniejacych nagród.

O autorze:

Scenarzysta, rysownik, sporadycznie wydawca. Od urodzenia miłośnik komiksów. Pierwsze prace opublikował na łamach Nowej Fantastyki w 1994 r, później jego ilustracje pojawiały się też w Przekroju czy Gazecie Wyborczej oraz prasie lokalnej, jego grafiki zdobiły też serię książeczek dla najmłodszych. Jest również twórcą okładek do kilkudziesięciu książek, wielu krótkich komiksów oraz licznych storyboardów reklamowych. Dla studia Artifex Mundi zaprojektował, oraz w znacznej części wykonał, grafikę do gry Clockwork Tales. Na przestrzeni ostatnich lat narysował dwa pełnometrażowe albumy do serii o polskich olimpijczykach oraz dla Zin Zin pressu album o Papieżu. Od 2010 przygotowuje i wydaje autorski projekt Bler. Dotychczas ukazały się cztery albumy regularnej serii i jeden numer specjalny.

Ryzyko:

Nie będę ukrywał, że nawet jeśli zbiórka się nie uda, zrobię wszystko żeby komiks się ukazał.

Póki co jest to największa i najdłuższa komiksowa historia jaką zrealizowałem. Jest też dla mnie najważniejsza, w końcu to moje dziecko, z którym jestem mocno związany od samego początku.

Ale praca nad nim czasowo jest bardzo kosztowna. Niemal wszystkim zajmuję się sam. Od pierwszego pomysłu do momentu przywiezienia z drukarni paczek a potem dalszej dystrybucji. Nie mam wielkiego wydawnictwa ani dużych środków finansowych, stąd dalsza publikacja Blera w dużej mierze jest związana z zaangażowaniem fanów.

Dzięki Państwa zainteresowaniu i wsparciu seria o Blerze żyje i jest kontynuowana. Jestem za to bardzo wdzięczny a jednocześnie pełen radości, że dotychczasowe albumy się podobały. Wsparcie takie jak to, w ramach Crowdfundingu nadaje sens kontynuowaniu tego komiksu.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus