Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tworzeniu komiksu, ale nie macie kogo zapytać

17 listopada 2015

Organizatorzy Comics Wars w Poznaniu, które odbędą się 5 grudnia, przygotowują mnóstwo atrakcji dla uczestników tego wydarzenia. Najnowszą propozycją są nietypowe warsztaty komiksowe dla rysowników i scenarzystów, które poprowadzi Łukasz Kowalczuk.

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o tworzeniu komiksu, ale nie macie kogo zapytać.

Komiksy to nie fizyka kwantowa, ale bardzo trudno zapisać się u nas na kurs, który odpowiednio przygotuje do tworzenia historii obrazkowych. Zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysły, ale potrzebują pomocy, żeby zacząć je realizować.

Łukasz Kowalczuk nie będzie was uczył rysunku. Od tego są artyści z dyplomami. Dowiecie się za to wiele na temat: konceptu (czy jest sens porywać się na długaśne sagi, jeśli nie stworzyło się nawet shorta?), poszukiwania materiałów, wyboru formatu (webkomiks? a może zin?), narzędzi, finansowania, dystrybucji, promocji i kilku innych istotnych aspektów. Nikt nie mówił, że będzie łatwo. Na początku mnóstwo rzeczy trzeba robić samemu.

Wcześniejsze przesłanie maila z pomysłami i informacjami na temat dotychczasowej twórczości będzie bardzo przydatne! Przyniesienie przykładowych prac na zajęcia jest również mile widziane. Liczba miejsc ograniczona. Czas trwania warsztatów jest uzależniony od liczby uczestników, ale nie powinien przekroczyć czterech godzin. W związku z prezentacją namacalnych przykładów (czyt.papierowych egzemplarzy komiksów i książek o komiksie) uprasza się o umycie rąk przed zajęciami.

Zgłoszenia nadsyłać trzeba na adres: lk@tzzad.pl - preferowane linki do darmowego serwera (dropbox, wetransfer) bo z wielkością załączników bywa różnie.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus