Spotkanie z "Trustem" w Zielonej Górze

18 marca 2016

Wydział Artystyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na spotkanie z Przemysławem "Trustem" Truścińskim, wybitnym rysownikiem, twórcą komiksów, ilustratorem i konceptartystą.

Spotkanie odbędzie się w ramach "Studiów podyplomowych z ilustracji i komiksu z elementami concept artu" i jest otwarte dla publiczności. Wstęp wolny.

19 marca (sobota), godz. 13:00

Przemysław „Trust” Truściński (ur. 1970) autor kilkudziesięciu komiksów krótkometrażowych, serii rysowanych wywiadów (Komiks W-wa, Męska muzyka i Marsjanie na Wenus do scenariuszy Tomasza Kwaśniewskiego i Aleksa Kłosia), kilku albumów (m.in. Najczwartsza RP. Antylista Prezerwatora do scenariusza Tobiasza Piątkowskiego i Tymczasem do scenariusza Grzegorza Janusza). Twórca ilustracji do tekstów prozatorskich (m.in. Tomasza Kołodziejczaka i Marzeny Matuszak) oraz artykułów prasowych, storyboardów (kilkanaście tysięcy rysunków) i projektów reklamowych. Autor projektu postaci Geralta do pierwszej części gry Wiedźmin. Jako rysownik komiksów współpracował z najważniejszymi polskimi scenarzystami, m.in. z Radosławem Kleczyńskim, Maciejem Parowskim, Rafałem Skarżyckim i Dennisem Wojdą. Jego prace drukowane były m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Newsweeku” i Polityce”.
Truściński brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych komiksu oraz ilustracji w kraju i za granicą. Jego prace zebrano w formie kilku antologii (największa z nich to „Trust” z 2013 roku). Truściński jest laureatem wielu nagród (m.in. Grand Prix na OKTK w Łodzi w 1993 r.). W 2010 r. uhonorowany został odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, w 2013 r. otrzymał od Prezydenta RP Srebrny Krzyż Zasługi.

Spotkanie poprowadzi Piotr Machłajewski.

MIEJSCE: Instytut Sztuk Wizualnych Uniwersytetu Zielonogórskiego, aula
ul. Wiśniowa 10
65-517 Zielona Góra
ilustracjaikomiks@wp.pl

blog comments powered by Disqus