"Bondage" - nowy komiks sieciowy

23 maja 2016

Tydzień temu w Sieci zadebiutował nowy superbohaterski komiks, kierowany do dorosłego czytelnika, głównie ze względu na brutalność i niewybredne słownictwo używane przez bohaterów. Fabuła dzieła Artura Rogowskiego (scen.) i Marty Waga (rys.) została osadzona w świecie niedalekiej przyszłości.

O całym projekcie, dostępnym w dwóch wersjach językowych, mówi scenarzysta:

Nazywam się Artur Rogowski i mam 29 lat. Pochodzę z Krakowa, chociaż obecnie od kilku lat mieszkam w Walii. Od dziecka byłem fanem komiksu – nie tylko zagranicznego - a moja wielka miłość do historii w obrazkach była  - i jest nadal - ogromna. To właśnie sprawiło iż w roku 2013 wpadłem na pomysł stworzenia swojej własnej historii. Ponad 3 lata zajęło mi dopracowywanie fabuły i szukanie ludzi, którzy chcieliby ją ze mną stworzyć. Oto jestem w roku 2016, gdzie 13 maja, do sieci trafił komiks, którego jestem pomysłodawcą i współtwórcą. Ilustracje – przy użyciu tuszu i farb akwarelowych – są dziełem Marty Wagi. Komiks publikowany jest równocześnie w dwóch językach, a za tłumaczenie na język angielski odpowiadają: Grzegorz Like, Hannah Morgan i Artur Rogowski.

The Bondage – to tajemnicza i tocząca się na naszych oczach historia Alexa Sanforda – lokalnego dilera ze skomplikowaną przeszłością i misją. Sceną dla wszystkich toczących się w komiksie wydarzeń, jest nowoczesne, skorumpowane i brudne miasto Nolton City. Alex wraz ze swoim przyjacielem, toczą nierówną walkę o przeżycie w brutalnym środowisku, w którym przemoc i bezkarność to codzienność. Ich starania spełzłyby zapewne na niczym, gdyby nie jeden z tych dni, kiedy zwykły przypadek sprawił iż życie Alexa, wywróciło się do góry nogami.

The Bondage to niecodzienna historia, niezwykłego super-bohatera, skierowana do starszego odbiorcy, ( powyżej osiemnastego roku życia ), ze względu na słownictwo oraz treści zawarte w projekcie.

Nie zdradzając nic więcej gorąco zachęcam do zapoznania się z pierwszym numerem naszego komiksu. Jest on dostępny za darmo, online na naszej stronie internetowej. 

blog comments powered by Disqus