Komiksowa miłość w Chełmnie

6 lutego 2017

16. Walentynki Chełmińskie (10-14.02.2017) z komiksowymi atrakcjami! M.in. warsztaty Jarosława Jaro Wojtasińskiego, prelekcja Michała Siromskiego, rozstrzygnięcie konkursu "Chełmno komiksem malowane" oraz premierowa wystawa Wojtka Łowickiego - "Miłosne przypadki słynnych komiksowych bohaterów" (z cyklu "Cztery pory roku z satyrą i komiksem").

11 lutego o godz. 13:00 (Chełmiński Dom Kultury, ul. Dworcowa 40a):

- warsztaty komiksowe „Miłość (nie)poważna w satyrze i komiksie” (warsztaty związane z przypadkami bohaterów komiksowych, ich uniesieniami i zawodami miłosnymi w satyrycznym zwierciadle piórkiem rysującego na żywo karykaturzysty). Prowadzi satyryk Jarosław Jaro Wojtasiński

11 lutego o godzinie 16:00 (Kościół pw. św. Piotra i św. Pawła, ul. Wodna):

- otwarcie wystawy i rozstrzygnięcie konkursu „Chełmno komiksem malowane”

- otwarcie premierowej wystawy Wojciecha Łowickiego „Miłosne przypadki słynnych komiksowych bohaterów” (najsłynniejsze pary i ich uczuciowe przygody)

- prelekcja Michała Siromskiego „Skomplikowane życie uczuciowe superbohaterów” (pełna ciekawostek pogadanka o modnych oraz znanych komiksowych parach i ich miłosnych przypadkach - superbohaterowie spod znaku Marvela i DC, i nie tylko!)

14 lutego „Walentynki Chełmińskie” tradycyjnie otworzy na rynku Jarmark św. Walentego z jedynymi w swoim rodzaju „bułeczkami z lubczykiem” oraz innymi wypiekami w kształcie serc. Tego samego dnia odbędą się konkurs i warsztaty kulinarne dla szkół gastronomicznych oraz pokazy szefów kuchni w Zespole Szkół Centrum Szkolenia Praktycznego w Grubnie. Wszystkiemu towarzyszyć będą koncerty znanych polskich zespołów, rozstrzygnięte zostaną ogłoszone wcześniej konkursy. Gwiazdą wieczoru będzie w tym roku EWA FARNA z zespołem. Jej występ poprzedzi koncert grupy ALIBI z zabawnym sobowtórem Maryli Rodowicz i prezentacja laureatów X Festiwalu Piosenki Miłosnej. Mieszkańcy i turyści na czele z orkiestrą przejdą barwnym korowodem ulicami miasta aby na rynku wspólne wziąć udział w happeningu ZBUDUJEMY SERCE . Przez cały dzień prowadzona będzie również akcja zbiórki krwi.

Weekend poprzedzający Święto Zakochanych w Chełmnie wypełniony będzie walentynkowymi zabawami, konkursami, wystawami itp. Jak w latach poprzednich na ulicach Chełmna i Świecia  podziwiać będzie można witryny biorące udział w plebiscycie na „Najpiękniejszą Witrynę Walentynkową”. Już dziś zapraszamy chętnych do udziału w Festiwalu Piosenki Miłosnej oraz w konkursach: plastyczno-literackim „Na Świętego Walentego… - różne oblicza miłości” i plastycznym „Chełmno komiksem malowane". 11 lutego zapraszamy mieszkańców i turystów do kościoła farnego na koncert MARTYNY JAKUBOWICZ, przypadający na czterdziestolecie pracy twórczej artystki. Niedziela, 12 lutego upłynie pod znakiem wystaw zorganizowanych w najpiękniejszych zabytkach Chełmna, największych przebojów muzyki filmowej i improwizowaniu na temat "Miłość nie szuka poklasku". W przeddzień „Walentynek” proponujemy spotkanie z poezją miłosną w bibliotece miejskiej i koncert chóralny w wykonaniu artystów z Chełmna i Świecia. W sobotę, niedzielę i wtorek otwieramy zabytki i Osadę Rycerską aby kontynuować wspaniałą zabawę w zbieranie pieczątek z zabytków cudownego Chełmna.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus