Kultury, mity i postaci Afryki - warsztaty komiksowe

7 lutego 2017

Staromiejski Dom Kultury w Warszawie zaprasza na kolejną edycję warsztatów komiksowych, które tym razem będą organizowane pod hasłem "Kultury, mity i postaci Afryki". Warsztaty poprowadzi Berenika Kołomycka.

Zapraszamy wszystkich, których ciekawią kultury, mity i postaci Afryki oraz chcieliby przeżyć wspaniałą przygodę z komiksem. Nie trzeba być doświadczonym rysownikiem – wystarczą chęci i gotowość do zaangażowania oraz zainteresowanie tematem.

Podczas dwudniowych warsztatów adaptujemy na komiks wybrany przez uczestnika mit z wielu mitologii afrykańskich lub fragment biografii postaci ważnej dla kontynentu afrykańskiego.

Wszystko pod okiem i przy doradztwie Bereniki Kołomyckiej – artystki komiksowej, doświadczonej w prowadzeniu tego typu warsztatów. Dodatkowo pomocnym i inspirującym aspektem jest niezwykła plastyczność historii zawartych w afrykańskich mitologiach oraz bogata i barwna estetyka wielu kultur Afryki, które wspaniale nadają się do przeniesienia na obrazy. 

Prace uczestników zostaną wydane w albumie podobnym do tego wydanego w ramach ostatniej edycji naszych warsztatów:

  

Chętnych zapraszamy w dniach 25 i 26 lutego 2017 r. w godz. 10.00-15.00 do Staromiejskiego Domu Kultury. 

Udział bezpłatny, zapewniamy materiały. Konieczne zapisy: pzajac@sdk.pl, 022 831 23 75 w. 141

Warsztaty dla osób doroslych, ewentualnie nastoletnich.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu „Kultury i postaci Afryki” – kilka słów o programie:

Piękna, ogromna i bardzo zróżnicowana Afryka dała początek całej ludzkości – według wielu źródeł pierwszy człowiek pochodzi właśnie z terenu Abisynii (obecnie Etiopia). Kontynent to 54 państwa, blisko 2 tysiące języków i dialektów -istny tygiel kulturowy, jeden z najszybciej rozwijających się regionów świata, miejsce tętniące różnymi rodzajami sztuki, w którym współistnieją wspaniałe parki przyrodnicze oraz nowoczesne metropolie, gdzie przenoszą się światowi liderzy nowych technologii. 

Podczas spotkań poznajemy zróżnicowane kultury poszczególnych regionów Afryki, przenikanie tradycji i nowoczesności a także aktualne trendy kulturowe. Przybliżamy też szereg postaci ważnych dla kontynentu afrykańskiego – zarówno historycznych jak też bardzo aktualnych osobistości świata kultury i sztuki, nauki, społeczników, aktywistów itp.

Organizator – Staromiejski Dom Kultury:: Źródło ::blog comments powered by Disqus