Spotkanie z Andrzejem Chyżym w Łodzi

16 lutego 2017

Przypominamy, że 22 lutego o godz. 17:00 odbędzie się Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Łodzi (ul. Gdańska 100/102) spotkanie autorskie z łódzkim scenarzystą i rysownikiem - Andrzejem Chyżym - połączone z promocją komiksu Samotnik i inne opowieści.

Spotkanie poprowadzi wydawca, Bartosz Kurc.

Andrzej Chyży zadebiutował w 1985 roku komiksem Powrót na łamach łódzkiego dziennika "Express Ilustrowany", z którym współpracował przez kilka następnych lat. Współpracował również z innymi gazetami i czasopismami: "Echo Dnia Kielce", "Morze", "Mała Fantastyka".

Samotnik i inne opowieści to zbiorcze wydanie komiksów prasowych rysownika i scenarzysty. Western, komiksy przygodowe, fantastyczne, grozy, sensacyjne, opowieść o piratach. Zainteresowania twórcze A. Chyżego były wszechstronne, zaspakajające oczekiwania masowego czytelnika wysokonakładowej prasy.

Niniejsza publikacja przypomina postać nieco zapomnianego Autora i wypełnia lukę w historii polskiego komiksu. Album zawiera następujące paski komiksowe: Legenda o Łodzi, Tajemniczy testament, Spowiedź doktora Jekylla, Kontakt, Przepowiednia, Hrabia Monte Christo, Prywatny detektyw, Samotnik, Boiskowa lekcja, Droga do Valkiroo oraz niepublikowany wcześniej Pechowy skarb. Uzupełnieniem komiksów są liczne szkice i przykładowe plansze oraz wywiad z Autorem.

Wstęp wolny. :: Źródło ::blog comments powered by Disqus