Zbiórka na pierwszy numer magazynu "Dobra Manga"

9 lutego 2017

W serwisie Polak Potrafi wystartowała zbiórka crowdfundingowa mająca na celu wydanie pierwszego numeru magazynu "Dobra Manga". Cel zostanie zrealizowany gdy uda się zebrać 12 tys. zł.

Witajcie!

Chcemy wydać na polskim rynku nowoczesny magazyn hobbystyczny poświęcony azjatyckim komiksom, filmom i popkulturze. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie oraz przykładowymi grafikami. 

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość

Pomysł wydania magazynu istniał w mojej głowie od wielu, wielu lat. Kocham komiks od dzieciństwa i jako nastolatek czytając kultowe dzisiaj "Kawaii" czy też "Animegaido" przemknęła mi przez głowę myśl, że kiedyś chcę wydać coś podobnego. Oczywiście czasy się zmieniły, standardy współczesnych czasopism są całkiem inne, aniżeli w latach dziewięćdziesiątych. Początkowy pomysł ewoluował wraz rozwojem i zmianami zachodzącymi na rynku prasy komiksowej. Oczywiście samemu nie udałoby mi się zrobić czasopisma. Zaczęły się więc poszukiwania ludzi chętnych do współpracy, chcących tworzyć magazyn, mających głowy pełne pomysłów i wkładających serce w to co robią. (Paweł Koczułap - red. naczelny)

Idea magazynu "Dobra Manga" - CZAS POŚWIĘCONY LEKTURZE MANGI NIE BĘDZIE STRACONY POD WARUNKIEM ŻE WYBIERZESZ DOBRY TYTUŁ

Naszym zadaniem będzie zatem podpowiedzieć, które z dostępnych na polskim rynku tytułów są warte Twojej uwagi i pieniędzy. W ostatnich latach rynek komiksów azjatyckich w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Bogata oferta mangi jest widoczna zwłaszcza na półkach specjalistycznych sklepów komiksowych i Empików. W gąszczu tytułów można się pogubić i przegapić naprawdę ciekawe pozycje. Dlatego w magazynie prezentujemy tytuły, które nas zaintrygowały i chcemy podzielić się z Tobą naszą opinią. Stąd nazwa magazynu Dobra Manga. Znajdziesz tu rzetelnie napisane recenzje dobrych tytułów. Postaramy się pokazać różnorodność z jakiej słynie komiks azjatycki. Komedia, sensacja, kryminał, dramat, science-fiction, horror, erotyka itd. Każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno młodszy jak i starszy czytelnik. Zdamy relacje z branżowych imprez, przyjrzymy się nowościom filmowym, napiszemy o dobrych grach wideo dla fanów, rozpoczniemy serię wywiadów z ciekawymi ludźmi z branży. Każda dobra inicjatywa w fandomie trafi na strony magazynu. Zakładamy czytelniku, że jesteś otwarty na świat i na pewno ucieszysz się z recenzji komiksów europejskich i amerykańskich, książek i dużej porcji dobrej publicystyki. Zapraszamy również do lektury działu retro. O tym dlaczego o nostalgii lepiej czytać, aniżeli do niej wracać w praktyce, będzie w felietonie w premierowym numerze.

Dobra Manga ma wszystko, co powinien zawierać współczesny magazyn o azjatyckim komiksie. Dodatkowo w atrakcyjnej dla oka szacie graficznej! (Zespół redakcyjny)

Doświadczenie i świeżość czyli mieszanka wybuchowa

Taki jest właśnie nasz zespół. Mój pierwszy komiks to "Batman" 1/1990 będący adaptacją pierwszego aktorskiego filmu kinowego. Później były pozostałe tytuły TM-Semic i innych wydawnictw, aż w końcu dzięki serialom z Polonii 1 (i telewizyjnej Dwójki) odkryłem... mangę. "Secret Service", "Kawaii", "Animegaido" i pierwsze mangi JPF-u to była moja młodość. Dzisiaj mam wiele przeczytanych tytułów na koncie, pokaźną kolekcję komiksów (azjatyckich, europejskich, amerykańskich). Uwielbiam opowieści obrazkowe i chcę się dzielić tą radością i wiedzą z czytelnikami. Debiutowałem kilka lat temu w "Otaku"(recenzje "Princess Ai" i "Robin Hooda") oraz przez 2,5 roku szlifowałem warsztat pisząc recenzje dla "Kyaa!". To jednak wciąż było mało... teraz dzięki Waszemu wsparciu będę mógł pokazać Wam magazyn, jaki sam chciałbym czytać. Wszystko to jest oczywiście możliwe dzięki wspaniałemu zespołowi redakcyjnemu którego sylwetki (zdjęcia i krótkie opisy znajdziecie poniżej). Generalnie mamy w redakcji dwie osoby mogące pochwalić się bogatym doświadczeniem (ja i Jarek Drożdżewski który od wielu lat prowadzi popularny blog o komiksach) jak i osoby, które dopiero będą debiutować swoimi tekstami na łamach "Dobrej Mangi" (Ania Szewczyk i Renata Prościńska). Gwarantuję, że dziewczyny wniosą odpowienią ilość świeżości. W połączeniu z doświadczeniem daje to niezłą mieszankę wybuchową. Kamil za to zadba o odpowiednią jakość graficzną i ciekawy layout. Zresztą, przejrzyjcie poniższe grafiki.

Więcej na stronie Polak Potrafi:


CD Jack za Polak Potrafi

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus