Czas na Andrzeja Janickiego!

17 marca 2017

Powoli pojawiają się zapowiedzi wydawców na majowy Festiwal Komiksowa Warszawa. Niedawno publikowaliśmy plany Egmontu, a dziś mamy przyjemność ogłosić wyjątkwą zapowiedź wydawnictwa Ongrys: dwa albumy z komiksami Andrzeja Janickiego, jednego z najważniejszych twórców lat '90, który wypracował niezwykły, charakterystyczny styl.

W maju mają się ukazać dwa tytuły tego artysty: wydanie zbiorcze serii Red, którego odcinki przewijały się przez lata na łamach różnych pism i magazynów oraz liczący 264 strony album podsumowujący twórczość Andrzeja Janickiego, wzbogacony o mnóstwo materiału premierowego i publicystykę. Ten drugi projekt, zatytułowany Napalony na komiks, wystartował przed chwilą ze zbiórką społecznościową w serwisie wspieram.to. Jeżeli uda się przekroczyć zaplanowane progi to jej uczestnicy otrzymają oba albumy!

 

"Napalony na komiks" to wyjątkowy album prezentujący prace Andrzeja Janickiego jednego z najważniejszych polskich twórców komiksowych lat dziewięćdziesiątych. To jeden z twórców pisma "Awantura", jeden z filarów magazynu "AQQ", a także współzałożyciel i zastępca redaktora naczelnego kultowego "Produktu".

Album liczący 264 strony zostanie wydany w formacie A4 w twardej oprawie. W środku znajdzie się ponad 170 plansz komiksowych, a także ponad 200 grafik. Wiele z nich była swego czasu prezentowane jedynie na łamach niskonakładowych pism czy zinów, sporo to jednak także materiały premierowe, wcześniej nie publikowane. Będzie również część tekstowa przybliżająca twórczość bydgoskiego grafika.

Album uzyskał wsparcie miasta Bydgoszczy to jednak niewystarczająca kwota, aby można było opłacić druk, dlatego też decyzja o takiej formie wparcia przygotowania tego projektu, przy okazji której fani twórczości Andrzeja Janickiego będą mieli możliwość zdobyć pakiety z oryginalnymi grafikami i planszami.

Cel projektu

Podstawowy cel to zebranie kwoty 5 tysięcy złotych. Tyle mniej więcej brakuje w tej chwili aby wydrukować album. 

Jeśli uda się zebrać kwotę 8 tysięcy złotych każdy ze wspierających otrzyma gratis dodatkowo także komiks zatytułowany "Red" - jest to album zbierający wszystkie historie z tej serii drukowane swego czasu na łamach pisma "SFera", a także premierowe historie. Autorem ilustracji jest oczywiście Andrzej Janicki.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus