Raport Pileckiego z Auschwitz w postaci komiksu

25 kwietnia 2017

Stowarzyszenie Szwadron Kawalerii Ochotniczej im. rtm. Witolda Pileckiego rozpoczęło w serwisie Wspieram.to zbiórkę społecznościową na przygotowanie i wydanie komiksu o ich patronie. Celem jest zebranie 25 tys. zł, gdyż część środków potrzebnych na realizację projektu już została zabezpieczona na koncie Stowarzyszenia. Zbiórka będzie trwała do 9 czerwca, a autorem rysunków w komiksie będzie Tomasz Kleszcz.

Co chcemy stworzyć?

Na bazie Raportu Pileckiego z 1945 roku chcemy stworzyć komiks (około 100 stron) i po przetłumaczeniu wydać go w Polsce, USA i Chinach. Chcemy nim podbić komiksowy świat jako najlepszy komiks 2018 roku. Wszystko dzięki doświadczonemu rysownikowi i najlepszemu scenariuszowi napisanemu przez życie, który godny jest hollywoodzkiej superprodukcji oraz medialnemu wsparciu zagranicznych wydawców. To jest możliwe, aby w 2018 roku Pilecki był na ustach całego komiksowego świata.

Okrucieństwo i bestialstwo Auschwitz, surrealizm tego piekła na ziemi i niezwykła historia ochotnika badającego funkcjonowanie tej machiny śmierci na potrzeby raportu i organizującego ruch oporu pośród ludzie obdartych z człowieczeństwa. Walka o przetrwanie w świecie bez nadziei... Za drutami, na wielkim placu, w nieco fantastycznym, pełzającym świetle reflektorów z jednej strony otoczony psami rozszarpującymi zakrwawione truchła przy śmiechach SS-manów a z drugiej strony jacyś niby-ludzie z zachowania podobni do dzikich zwierząt w ubraniach w pasy, jakie się widziało na filmach o Sing-Sing, z orderami na kolorowych wstążkach, z drągami w ręku, rzucają się z przeraźliwym śmiechem na pojedynczych więźniów. Bijąc ich po głowach, kopiąc leżących już na ziemi, wskakując butami na piersi, brzuch – zadawali śmierć z niesamowitym entuzjazmem. A w środku tego piekła oficer Wojska Polskiego - Witold Pilecki i jego zadanie - poinformowanie świata o Auschwitz.

- „Ach! Więc zamknęli nas w zakładzie dla obłąkanych!”- przemknęła myśl w głowie Pileckiego
- „Wchodząc, pomyśl o odwrocie, a wychodzić będziesz cało” - uśmiech ironiczny zrodził się gdzieś na twarzy rotmistrza i przygasł… "na co to tutaj się przyda…"

Fabuła komiksu skupi się wyłącznie na epizodzie z Auschwitz. Zacznie się w chwili zgłoszenia się rotmistrza Pileckiego na ochotnika do Auschwitz a zakończy jego brawurową ucieczką i przygotowaniem Raportu dla Aliantów.

:: Więcej na stronie serwisu Wspiera.to ::

blog comments powered by Disqus