Eddie z Iron Maiden otrzyma własny komiks

18 lipca 2017

Najbardziej charakterystyczna maskotka świata heavy metalu doczeka się nareszcie hołdu, na który zasługiwała od dawna.

Zespoły metalowe mają dość mocne powiązania z komiksami. Szczególnie zainteresowanie tym medium widzimy w ostatnich latach. Znany z przedziwnych kostiumów amerykański zespół GWAR jeszcze w 2017 roku wyda swój własny komiks pt: Orgmasagedoon. Na podstawie teledysków Slayera z albumu Repentless, wydawnictwo Dark Horse wydało już trzy zeszyty. Do komiksów powróciło również Kiss, które w przeciągu historii swojego istnienia nawiązywało współpracę chociażby z Marvelem czy Image Comics. Do tej listy dołączy w końcu Iron Maiden. A mówiąc precyzyjniej, ich maskotka Eddie.

Magazyn "Heavy Metal" (znany z tematyki science fiction, fantasy i horroru) wyda komiks Iron Maiden: Legacy of the Beast w lipcu 2017 roku, który oparto na mobilnej grze RPG o tym samym tytule. Za scenariusz odpowiedzialni są Llexi Leon (Eternal Descent) oraz Ian Edginton (X-Force), a za rysunki Kevin J. West (Avengers Now!). Seria ma się składać z 5 numerów. Fabuła będzie opowiadać o wojażach Eddiego, którego dusza została rozbita i rozrzucona po całym kosmosie. Z tego powodu bohater będzie musiał wybrać się w podróż po nieznanych przestrzeniach, by stoczyć walkę z legionami Bestii i odnaleźć utracone kawałki swojej duszy.

O projekcie wypowiedział się Jeff Krelitz, jeden z dyrektorów generalnych magazynu:

"Jako długoletni fan Iron Maiden, jest moją przyjemnością opublikować pierwszy komiks o ich ikonicznej maskotce, Eddiem. Gdy rozmawialiśmy o potencjale tego komiksu, szybko doszliśmy do wniosku, że nie ma lepszego miejsca dla Iron Maiden od magazynu Heavy Metal. Niemal półwieczna historia pracy lub rozpoczynania kariery wielu wybitnych zespołów będzie kontynuowana dalej, dzięki współpracy niesamowitych ludzi z Iron Maiden przy naszym komiksie."

Znakomite okładki albumów Iron Maiden z Eddie the Headem przyczyniły się m.in. do powstania gier wideo, takich jak Ed Hunter z 1999 roku, ale pomysł na stworzenie komiksu wydaje się wyjątkowo ekscytujący, bo stwarza multum okazji na odpowiednio szalone fabuły. Przypomnijmy, że ostatni album legendy brytyjskiego metalu to The Book of Souls. Jego premiera odbyła się w 2015 roku.

blog comments powered by Disqus