Komiksowa wystawa "Pasażer z Nostromo" w Poznaniu

12 lipca 2017

Kto zainspirował Stephena Kinga, Andrzeja Wajdę i Boba Dylana? Czyja twórczość przekładana jest na język filmu, opery i gier komputerowych? Odpowiedź jest prosta: Joseph Conrad.

W holu Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu (pl. Wolności 19) do końca lipca będzie można oglądać wypożyczoną z Instytutu Książki wystawę komiksowych grafik Krzysztofa Ostrowskiego.

 

Józef Korzeniowski to jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy, który polskiemu czytelnikowi znany jest z tłumaczeń z angielskiego, dokonanych przez kuzynkę autora, Anielę Zagórską. Pełne przygód życie Korzeniowskiego, który służył m.in. w brytyjskiej marynarce wojennej, bogata twórczość literacka, a także inspiracje, które do dziś wykorzystuje kultura popularna, obrazuje wystawa Pasażer z Nostromo. Komiksowe grafiki Krzysztofa Ostrowskiego, ilustrujące życie, twórczość i wpływ Conrada na twórców kolejnych pokoleń, pozwolą w interesujący sposób przypomnieć postać autora Lorda Jima. Joseph Conrad jest patronem roku 2017, a na 3 grudnia przypada 160 rocznica jego urodzin.

:: Foto ::


CD Jack za Biblioteka Raczyńskich

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus