"Kościuszko w komiksie!" - warsztaty komiksowe

16 lipca 2017

Stowarzyszenie na rzecz Dworku Białoprądnickiego i Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zapraszają do udziału w kierowanych do młodzieży i dorosłych warsztatach z historii i tworzenia komiksów ph. "Kościuszko w komiksie!". Bezpłatne warsztaty rozpoczynają się od jutra.

Jesteś fanem komiksu? Rysujesz? Zapraszamy młodzież 14+ i dorosłych na kolejne warsztaty w ramach projektu „Tadeusz Kościuszko – Narodowa Lekcja Historii” – tym razem z zakresu tworzenia komiksu!

W programie zajęć znajdą się historia i teoria komiksu, podstawy jego tworzenia, planowania planszy, projektowania postaci i konstruowania dialogów. Podczas zajęć zaprezentujemy współczesne spojrzenie na historię, opierając tworzony komiks na wydarzeniach z życia Tadeusza Kościuszki.

Efekt pracy warsztatowej zostanie wydany!

Warsztaty poprowadzi XAWERY DESKUR WOLSKI – absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, na wydziale Grafiki. Zajmuje się między innymi filmem, komiksem, animacją oraz ingerencjami w przestrzeń publiczną. W 2015 roku został laureatem (wraz z Olgą Kowalską) w ogólnopolskim konkursie Narracje #7. W 2014 roku finalista I nagrody ogólnopolskiego konkursu Artystyczna Podróż Hestii (miesięczne stypendium w Nowym Jorku i wystawa indywidualna w galerii Propaganda w Warszawie) oraz Grolsch ArtBoom Festiwal (wraz z Hubertem Gromnym). Twórca (wspólnie z Hubertem Gromnym) pracy "Crystal skulls are modern fakes? Adventure movie" znajdującej się w Kolekcji Bunkra Sztuki w Krakowie. Współtwórca grupy Spirala, która przez okres 2011-13, zarządzała artystycznymi wydarzeniami Zbiornika Kultury w Bunkrze Sztuki w Krakowie. Współtwórca grupy Więcej Światła.

Termin: 17 – 21 lipca 2017
Godz. 18.00
Czas zajęć: 120 min.
Miejsce: Zajazd Kościuszkowski (ul. Białoprądnicka 3)
Zajęcia są bezpłatne.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń: zapisy@dworek.eu:: Źródło ::blog comments powered by Disqus