Żubr Pompik tym razem jako gra planszowa

16 sierpnia 2017

Na 18 października wydawnictwo Egmont zapowiada premierę gry planszowej pt. Żubr Pompik, z bohaterem dobrze już znanym z serii książeczek Tomasza Samojlika oraz animowanego serialu dla dzieci, opartego na ich fabule.

Podczas rozgrywki mali gracze będą poruszać Pompika za pomocą specjalnych kostek i starać się odnaleźć pary takich samych zwierzątek. Utrudnieniem będzie to, że zwierzątka lubią się ukrywać, a niespodziewana burza może pokrzyżować plany żubra.

Dzieci będą ćwiczyć pamięć i logiczne myślenie, a przy okazji dowiedzą się, jakie zwierzęta mieszkają w Puszczy Białowieskiej. Gra zawiera 2 warianty zasad – prostsze, dla młodszych, nawet 4-letnich graczy, i zaawansowane, dla starszych dzieci.

Tomasz Samojlik. Urodzony w 1978 roku.

Za dnia naukowiec – badacz historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, nocami tworzy komiksy i książki dla dzieci, w których stara się popularyzować wiedzę o przyrodzie i jej tajemnicach. Życie na obrzeżach ostatniej pierwotnej puszczy Europy odcisnęło wyraźne piętno na jego twórczości, czego dowodem jest grupa stworzonych przez niego bohaterów, wśród których znajdują się żuberek Pompik i żubr Żorż, wilk Ambaras, wyderka Salwinka, wreszcie ryjówka malutka Dobrzyk.

 

 

Za swoją twórczość w 2012 roku otrzymał nagrodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Serwisu Nauka w Polsce PAP w VII edycji konkursu "Popularyzator Nauki".

 

blog comments powered by Disqus