24 Godzinny Maraton Komiksowy w Krakowie

26 września 2017

Już dzisiaj wspominaliśmy, że w ramach Comics Wars 2017 w Poznaniu odbędzie się 24-godzinne rysowanie komiksów, ale okazuje się, że w październiku będzie jeszcze jedna okazja na taki maraton, tyle że w Krakowie.

Organizująca cykliczne warsztaty komiksowe ekipa TuKomiks zaprasza na 24 Godzinny Maraton Komiksowy, który odbędzie się w dniach 7-8 października w Krakowie.

Sprawa jest prosta: przez 24 godziny mamy za zadanie narysować 24 strony komiksu na podany temat.
Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikujemy skończone komiksy uczestników.

"24 HOUR COMICS DAY" to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McCloud'a (autor "Zrozumieć Komiks"). Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 15 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany.

UWAGA! W tym roku Maraton odbywa się w Centrum Kultury "Dworek BIałoprądnicki". Tego roku roku całą akcją będzie przewodzić TuKomiks - Patryk Lutrzykowski, oraz Jan Wiśniowolski.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus