FoxGames zadebiutuje komiksami paragrafowymi w Łodzi!

11 września 2017

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Komiksu w Łodzi w branży komiksowej zadebiutuje wydawnictwo FoxGames, dotychczas znane miłośnikom planszówek!

We wrześniu nakładem FoxGames ukażą się cztery "komiksy paragrafowe", czyli komiksowe odpowiedniki książkowych gier paragrafowych. Oficjalna premiera zaplanowana została na 27 września, jednak już w ten weekend uczestnicy Festiwalu w Łodzi będą mieli możliwość zapoznać się z tymi tytułami na stoisku wydawcy oraz wziąć udział w specjalnie przygotowanej grze miejskiej.

 Aby przenieść się do świata komiksu, wystarczy wybrać postać, w którą chcesz się wcielić, i poruszając się pomiędzy ponumerowanymi kadrami, decydować o tym, jak potoczą się jej losy. Przygotuj się na zabawę pełną zaskakujących zwrotów akcji, bo główne hasła, które towarzyszą komiksom paragrafowym to: wyzwanie, ryzyko i tajemnica.

Podczas starannie przemyślanej, niezwykle emocjonującej gry będziesz zdobywać nowe umiejętności i przedmioty, a gdy zajdzie potrzeba, staniesz do walki, w której ceną może być Twoje życie. Stawisz czoło ludziom i potworom, wykorzystasz swoją wiedzę i magię, a wszystko po to, by przeżyć niesamowite historie.

Istnieje wiele dróg do zakończenia rozgrywki, a czasem wiele zakończeń komiksu. Wszystko zależy od tego, jakich dokonasz wyborów. Właśnie to sprawia, że komiksy paragrafowe możesz czytać wiele razy z tą samą ciekawością i zaangażowaniem.

GRA MIEJSKA

"Zapomniane śledztwo Sherlocka Holmesa"

Sherlock Holmes, najbardziej znany detektyw wszechczasów, w trakcie swojej podróży śladami jednego ze swoich przyjaciół, cierpiącego na tajemniczą chorobę, dotarł do Polski. W międzywojennej Łodzi, Holmes natrafił na tajemnicę, której, jak powiadają, nie udało mu się rozwiązać.

Tajemnica czekała aż do dziś.

W sobotę 16-go września, po prawie stu latach, jedyne nierozwiązane śledztwo Sherlocka Holmesa zostanie poddane próbie umysłów uczestników Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, którzy zechcą wziąć udział w grze miejskiej, organizowanej przez FoxGames.

Grze miejskiej, w której bohaterem jesteś Ty.

Zapraszamy serdecznie do udziału w grze! Uczestnicy zostaną podzielenie na 3 lub 4 osobowe grupy i przemierzać będą uliczki starego miasta w Łodzi.

Zadanie?

Odkrywanie miejsc, które pozwolą na poznanie zapomnianej zagadki Sherlocka Holmesa.

Gdzie można się zapisać?

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do kontaktu na profilu FB wydawnictwa FoxGames,  bezpośrednio na miejscu początku rozgrywki lub na stoisku wydawnictwa na MFKiG (sektor S nr 58).

Gdzie startujemy?

W Łódzkim Centrum Komiksu

Kiedy ruszamy?

Sobota, 16 września, między godziną 11:00 a 12:00

blog comments powered by Disqus