40 lat z Thorgalem

12 października 2017

Trzy nowe albumy – dwa komiksowe i jeden artbook, konkursy literacki i graficzny, wspomnienia osób znanych i fanów, anegdoty o twórcach najbardziej popularnej komiksowej serii fantasy w Polsce i jednej z najsłynniejszych w Europie oraz wiele innych atrakcji związanych z obchodami 40 rocznicy opublikowania pierwszej przygody Thorgala – to plany Egmontu na październik, listopad i grudzień 2017 r.

Partnerami Egmontu w świętowaniu komiksowej czterdziestki są Antyradio, "Nowa Fantastyka" i "Playboy", które na swoich łamach będą głosić thorgalomanię w wielu różnych formach audio i wizualnych. "Nowa Fantastyka" już rozpoczęła celebrowanie rocznicy pojawienia się Gwiezdnego Dziecka na Ziemi ogłaszając dwa thorgalowe konkursy: literacki i graficzny.

Uwaga! Termin nadsyłania prac na obydwa konkursy mija 15 października, czyli trzeba się naprawdę pospieszyć!

Z okazji okrągłych urodzin Zdradzonej czarodziejki "Nowa Fantastyka" szykuje też specjalne atrakcje w listopadowym wydaniu: thorgalową okładkę i okolicznościowy artykuł.

Miłośnicy przygód ciemnowłosego wikinga będą mogli cieszyć się urodzinami świata swojego ulubionego bohatera nie tylko w listopadzie, kiedy ukaże się piąty album z serii Thorgal: Młodzieńcze lata zatytułowany Slivia, ale również w grudniu, bo na ten miesiąc planowane są aż dwie premiery: siódmy album z serii Thorgal: Kriss de Valnor – Góra Czasu oraz ArtBook Thorgal.

Pomysł na kultową serię o Thorgalu narodził się w 1976 r. podczas spotkania belgijskiego scenarzysty Jeana Van Hamme’a i polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego. Pierwszy odcinek sagi, która liczy dziś kilkadziesiąt tomów, kilka pobocznych serii i została przetłumaczona na ponad 40 języków, ukazał się w 1977 r. w magazynie "Tintin", a rok później polscy czytelnicy mogli przeczytać o konflikcie Thorgala Aegirssona z królem wikingów Gandalfem Szalonym w magazynie "Relax". Wersja albumowa Zdradzonej czarodziejki miała premierę w 1980 r.


CD Jack za Egmontblog comments powered by Disqus