Komiksowe Mikołajki IPN w Warszawie

4 grudnia 2017

Instytut Pamięci Narodowej z okazji Mikołajek zaprasza na prezentację najnowszych wydawnictw dla dzieci. Spotkanie odbędzie się 6 grudnia br. o godz. 11.00 w Domu Polonii w Warszawie.

Podczas pierwszej części zostanie wyświetlony krótki film animowany przygotowany przez warszawski oddział IPN na podstawie komiksu Obrona Grodna (z serii Wojenna odyseja Antka Srebrnego). Następnie przedstawione zostaną najnowsze zeszyty z tej serii: Na partyzanckich ścieżkach i W matni.

Ponadto będzie można obejrzeć wyemitowany 31 października 2017 r. przez Pocztę Polską znaczek pocztowy z oznaczeniem wartości A "Kapral niedźwiedź Wojtek".

W prezentacji wezmą udział twórcy wymienionych publikacji i filmu.

Dla młodych uczestników spotkania zostaną zorganizowane warsztaty komiksowe. Na zakończenie otrzymają upominki, m.in. w postaci prezentowanych wydawnictw.

PROGRAM

11.00

Wprowadzenie – dr Jarosław Szarek (prezes IPN)

11.05–11.20

Pokaz dziesięciominutowego filmu animowanego przygotowanego na podstawie komiksu Obrona Grodna z serii Wojenna odyseja Antka Srebrnego – o filmie opowie Paweł Wypych (animacja i montaż) i dr Tomasz Łabuszewski (konsultant i pomysłodawca komiksów wydawanych przez Oddziałowe Biuro Badań Historycznych IPN w Warszawie)

11.20–11.35

Prezentacja ósmego i dziewiątego zeszytu z serii Wojenna odyseja Antka Srebrnego – Na partyzanckich ścieżkach i W matni – o warsztacie pracy opowiedzą Hubert Ronek (rysownik) i Michał Konarski (scenarzysta), a o wykorzystaniu komiksów w edukacji – dr Dariusz Gałaszewski (naczelnik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Warszawie)

11.35–11.50

Prezentacja znaczka pocztowego "Kapral niedźwiedź Wojtek" - przedstawiciel Poczty Polskiej i Adam Hlebowicz (zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN)

11.50–12.40

Warsztaty komiksowe dla dzieci


CD Jack za IPNblog comments powered by Disqus