Teledysk, zin i Stanisław Lem - MC Silk przedstawia

23 grudnia 2017

Do sieci trafił nowy teledysk utalentowanego rapera, MC Silka. Produkcji towarzyszy zin, w którym zobaczycie rysunki i komiksy takich artystów jak Jakub "Dem" Dębski (Jeże), Krzysztof Hain (Autopilot), Łukasz JanuszKrzysztof "Prosiak" Owedyk (Będziesz smażyć się w piekle), Kamil Targosz czy Katarzyna "Zavka" Zawadka (Głodny Jaś i żarłoczna Małgosia).

Za redakcję odpowiadają Jerzy Łanuszewski (Warchlaki) i Monika Lisowska.

Ostatni z nas to projekt stworzony we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym oraz Radiową Czwórką. Jak przystało na takie trio, projekt MC Silk vs Lem to wielipoziomowe przedsięwzięcie, będące interpretacją wizji przyszłości Stanisława Lema.MC Silk w oparciu o twórczość pisarza postanowił przedstawić świat Ostatniego. Siedmiominutowy obraz nie jest jedynie dopełnieniem utworu muzycznego, a stanowi pełnoprawne dzieło, które zabiera w podróż do świata przyszłości. Stworzenie historii pełnej metafor i nawiązań do twórczości Stanisława Lema to dopiero początek. MC Silk zajął się także produkcją i postprodukcją video. Wynikiem tego jest klimatyczny, spójny i kompletny videoklip, którego powstwaniem artysta zajął się od pierwszej do ostatniej minuty. Co więcej muzyk przygotował anglojęzyczną wersję utworu, która ukaże się już wkrótce.


Dopełnieniem utworu i videoklipu jest zin, który został stworzony przez uznanych polskich artystów. Zaproszeni twórcy dokonali graficznej interpretacji słów utworu. Warto zaznaczyć, że przed przygotowaniem prac artyści nie widzieli teledysku, zatem ich dzieła stanowią swobodną interpretację tekstu, którą zestawiono w zinie ze zdjęciami pochodzącymi z videoklipu.

blog comments powered by Disqus