"Lesbijski komiks. Czy na pewno nie ma go w Polsce?" - spotkanie w Warszawie

11 lutego 2018

Pod koniec nadchodzącego tygodnia, 16 lutego (piątek) o godz. 19:00 rozpocznie się w warszawskiej kawiarni "Stół Powszechny" ( ul. Jana Zamoyskiego 20) spotkanie "Lesbijski komiks. Czy na pewno nie ma go w Polsce?".

Lesbijski komiks. Czy na pewno nie ma go w Polsce?
Subiektywna perspektywa Beaty Sosnowskiej.
Gościnie: Marta Zabłocka, Maria Kadyszewska, Beata Cymerman

Komiks w Polsce rysowany przez kobiety z niszowego powoli staje się …nie, nie mainstreamowym, raczej coraz bardziej widocznym. Wciąż bowiem funkcjonuje na offie komiksu, reprezentowanego przez mężczyzn rysowników. A jak się ma rzecz z komiksem lesbijskim*? Czy taki w ogóle istnieje w naszym kraju? Jakie są jego reprezentacje? Dlaczego moim zdaniem sytuacja rysowniczek LGBT w Polsce dotknięta jest wielokrotnym wykluczeniem?

Na naszym spotkaniu wraz z moimi Gościniami: 

Martą Zabłocką, autorką zycie-na-kreske
Marią Kadyszewską, prowadzącą blog Sea Of Grey
Beatą Cymerman, autorką Super Lesby
pozastanawiamy się między innymi nad tym, czy komiks lesbijski* powinny rysować tylko lesbijki*, jak byśmy zdefiniowały komiks lesbijski*?

Spotkanie będzie też jedyną w swoim rodzaju okazją do poznania prac nielicznych rysowniczek poruszających tematykę lesbijską*, w tym też moich. 

Czeka na Was kilka rysunkowych niespodzianek! 
A więc do zobaczenia! 
Beata Sosnowska

KOLEJNE SPOTKANIE. 02.03.LESBIJSKI FILM. L.Poetki, reż. Monika Rak & Agnieszka Małgowska (2016)

*****

Przestrzeń Kultury Lesbijskiej* Cykl spotkań styczeń - czerwiec 2018

Mało osób zna sztukę i artystki LES, a jest to świat osobliwy, ciekawy i warto się w niego zagłębić... i czerpać.
Lesbijska* perspektywa i sztuka jest obszarem niezbadanym i często pomijanym - duża część naszego społeczeństwa w ogóle nie wie o jego istnieniu. Zmieniamy tę sytuację. Performensem i rozmową. Zapraszamy na wydarzenia, podczas których będziemy odkrywać tajemnice lesbijskiego* świata, który warto poznać i który może być inspiracją dla wszystkich.
Jak wyglądają, jak żyją, jak myślą i jak tworzą lesbijki*? Na te pytania będziemy próbowały odpowiadać we wszystkimi, którzy/które zasiądą z nami wokół Stołu Powszechnego.
Z Lesbijskim Pozdrowieniem! [LP!]
Zespół Sistrum:: Źródło ::blog comments powered by Disqus