Wystawa we Wrocławiu: "Trzy siostry - Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie"

12 lutego 2018

Wrocławska Galeria Tymczasem, komiks i ilustracja (pl. Świętojański 1) zaprasza na wernisaż wystawy "Trzy siostry - Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie", który rozpocznie się 23 lutego o godz. 19:00. Wstęp wolny!

Wystawa "Trzy siostry" Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie przybliży nam twórczość trzech artystek- sióstr -ilustratorek z Wrocławia. Każda z nich cześć galerii zamieni w swój własny świat by przybliżyć Wam swoją twórczość i siebie. Chociaż są siostrami tworzą w dość odmiennych stylistykach - Kamila kreuje niesamowite, bajkowe światy jak ze snu, Anna jest klasycznym street artowcem, a jej twórczość przesiąknięta jest popkulturą, a Dominika posługuje się w swojej sztuce wyjątkową wrażliwością, a jej twórczość nierozłącznie związane jest z motywem akwatycznym. Te trzy światy zaistnieją na jednej przestrzeni pod wspólnym baśniowym motywem ‘trzech sióstr’.

Anna Kozłowska ANN ART

Tworzę pod pseudonimem Ann, zarówno obrazy jaki i ilustracje graficzne. Fascynuje się street artem i graffiti stad też biorą się moje inspiracje do tworzenia. Swoją przygodę ze street artem zapoczątkowałam biorąc udział w rewitalizacji jednej z wrocławskich ulic i wraz z lokalnymi artystami tworzyliśmy kilka murali. Swoimi pracami staram się rozbawić i zaprzyjaźnić odbiorców ze sztuką. W nie dalekiej przyszłości zamierzam otworzyć swoją galerię lub pracować jako tatuażystka.

Kamila Kozłowska Kamila Kozłowska Illustration

Pracuję jako ilustrator freelancer, raz na jakiś czas tworzę, krótkie formy komiksowe.
Moje ilustracje były często nagradzanie na portalach internetowych oraz w konkursach ilustracyjnych.
Po pracy namiętnie czytam komiksy i książki o tematyce grozy.

-Gran Prix oraz nagrodę Kultury Gniewu na MFKiGi w Łodzi, za krótką formę komiksową.
-Wystawa zbiorowa "Dobre Pixele".
-Publikacje w magazynach: AKT, ZNAK, Computer Art (UK), Soul Magazine.
-Dwukrotnie główna nagroda na" Zainspirowani Japonią".

Dominika Kozłowska Momo.

Od lat rysunek, grafika to moja pasja. Jestem samoukiem. W swoich pracach często wykorzystuje oniryzm, przelewając swoje senne wizje z dzieciństwa na kartkę papieru. Jednym z moich ulubionych artystów, którym się inspiruję jest Hokusai Katsushika, dlatego często w moich pracach pojawia się motyw akwatyczny. Staram się poszerzać horyzonty i od niedawna interesuje się animacją poklatkową.

Wystawa będzie dostępna do 2 kwietnia 2018 r.



:: Źródło ::



blog comments powered by Disqus