Jak zrobić zine? - warsztaty

9 marca 2018

Jesteście z Gdyni i zastanawiacie się jak zrobić swojego zina? Odpowiedź, a również pomoc w tym temacie znajdziecie za miesiąc podczas specjalnych warsztatów, które przygotowuje ośrodek tuBaza.

Co to jest zine?

Zine - słowo pochodzące od angielskiego magazine. Jest to mała, prosta forma publikacyjna, często wydawana, drukowana i wykonywana własnym sumtem.

Ziny są doskonałym narzędziemy ekspresji dla wszelkiego rodzaju artystów: poetów, fotografów, ilustratorów - zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Zajęcia trwają cały dzień, od godziny 10 do 20 (z godzinną przerwą obiadową).

Rozpoczynamy wykładem i wprowadzeniem teoretycznym: rodzaje publikacji, wpływ technik druku, historia zinów.

Następnie przechodzimy do zagadnień technicznych: jak zbudować zina, jak zrobić makietę, jak zrobić impozycję, jak przygotować do druku, jaki papier wybrać?

W końcu przechodzimy do działania. Każdy z uczestników przygotowuje czysto manualnie swój projekt z materiałów przyniesionych przez siebie lub przygotowanych przez nas.

Ostatnim etapem jest druk nakładu, złożenie i zszycie - samodzielnie lub w zespołach, w zależnie od przyjętego przez uczestników modelu pracy.

Koszt: 125 zł
bilety: www.jakzrobiczine.evenea.p
l

Zajęcia poprowadzi:
Marta Tomiak - ilustratorka i graficzka, absolwentka UAP w Poznaniu, pracuje w Oficynie Peryferie, gdzie odpowiada za dział "Manufaktura"  Lubi dzielić się wiedzą i ma smykałkę introligatorską, której nie zawaha się użyć!

Kiedy: 8 kwietnia, od godz. 10:00 do 20:00
Gdzie: tuBaza, Al. Zwycięstwa 291, Gdynia

 

 

 

 :: Źródło ::blog comments powered by Disqus