Wernisaż wystawy Igora Wolskiego w cyklu 4 Sztuki Galeria

9 marca 2018

Galeria 4 Sztuki (ul. Stawowa 1/1, Wrocław) zaprasza na wernisaż wystawy Igora Wolskiego, który odbędzie się 16 marca. Wystawa jest częścią cyklu - czworo Artystów, cztery tygodnie, cztery najlepsze prace.

Galeria 4 Sztuki powraca z drugą edycją - Volume II. Idea, która przyświecała naszemu projektowi ustanowionej specjalnie w tym celu GALERII 4 SZTUKI sprawdziła się. Wykorzystaliśmy dwuznaczność słowa SZTUKA i zrealizowaliśmy się w tym miejscu ją sposób szczególny… Teraz cztery SZTUKI dzieł, które przecież są dziełami SZTUKI, przedstawi następna czwórka artystów. To wspaniali, młodzi i zdolni Twórcy, którzy wzięli udział w 2 Jarmarku Ilustracji i Komiksu we Wrocławiu. Igor Wolski, Anna Warda, Diana Karpowicz i Skrobol Sebastian. Każde z Nich realizuje swoje pomysły w innej technice, a wspólnym mianownikiem jest gatunek sztuki, dla którego poświęcili swoje talenty. Ilustracja i komiks, którymi się zajmują, wciąż rzadko goszczą na ścianach galerii a jeszcze rzadziej we wnętrzach, z których korzystamy na co dzień; tych w mieszkaniach i miejscach pracy. GALERIA 4 SZTUKI, która znalazła swoje miejsce w pracowni projektującej te przestrzenie, prezentuje w ten sposób możliwość spotkania się z tym gatunkiem, a jednocześnie daje szansę na sprawdzenie, jak prezentują się w zaprojektowanym i zaaranżowanym wnętrzu. Atutem tej wystawy będzie możliwość nabywania tych wyjątkowych prac.

Galeria 4 Sztuki Volume II otworzy grafik z Dalekiej Północy - Igor Wolski. Po raz pierwszy będzie można obejrzeć jego prace w tak dużym w formacie 100 x 70 cm. Wielowątkowość, wielość planów przepełnionych postaciami to charakterystyczne cechy jego grafik. Przepełnione fantazją, rozmachem i wykonane z warsztatową perfekcją pokazują mnogość krain, które teraz będziemy mogli docenić w tej skali. Przez 4 tygodnie, do 13 kwietnia 2018, kiedy to kolejnym wernisażem rozpoczniemy prezentację prac drugiej w cyklu Artystki.

Galeria powstała z inicjatywy Andrzeja Jarczewskiego z ALIAS Fundacja, propagatora sztuki komiksu i ilustracji i kuratora wielu wystaw komiksowych oraz Iwony Toka, architektki, właścicielki i głównej projektantki studia Artecubo we Wrocławiu, które będzie gościć to wydarzenie przez najbliższe 4 x 4 tygodnie.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus