Wystawa i warsztaty Łukasza Kowalczuka w Grajewie

23 marca 2018

Grajewskie Centrum Kultury zaprasza w dniu 7 kwietnia 2018 r. o godz.17.00 na wernisaż wystawy prac Łukasza Kowalczuka do sali klubowej GCK (Wojska Polskiego 20). Następnego dnia o godz. 10.00 odbędą się warsztaty komiksowe w pracowni ceramiczno-plastycznej przy GCK.

O autorze

Urodzony w 1983, w północnej Polsce.Tata czytał mu na dobranoc komiksy, a mama nie miała nic przeciwko. Pierwsza samodzielnie przeczytana historyjka to Przyjaciele Roda Taylora autorstwa Jerzego Wróblewskiego. Potem nadeszła era superbohaterów i wydawnictwa TM-Semic, któremu w 2013 złożył hołd w postaci książki. Nie ukończył żadnych studiów artystycznych, bo nie chciał uczyć się z hipisami.

Inspiracje? Przede wszystkim kultura popularna oraz śmieciowa lat 80. i 90. Poszukiwanie materiałów najczęściej polega na czytaniu książek i komiksów, oglądaniu filmów klasy B i graniu w gry video. Może wymieniać setki nazwisk ulubionych twórców, ale zacznie od Jacka Kirby'ego i Roberta Crumba. Ma na koncie kilkanaście samodzielnych tytułów, autorskich wystaw oraz kilkadziesiąt krótkich historii wantologiach i zinach. Jego komiksy są wydawane i prezentowane na całym świecie (Polska, StanyZjednoczone, Kanada, Francja, Niemcy, Chile, Szwecja).

O wystawie

Granica pomiędzy kulturą popularną, a śmieciową, jest płynna. Tak, jak szlam, będący esencją obu. Wojownicy ninja, gigantyczne potwory, człekokształtne jaszczury, mutanty, apokalipsa, groza, sensacja,akcja. W ramach SZLAMu 4 zaprezentowane zostaną najnowsze rysunki Łukasza Kowalczuka, powstałe w 2017 roku.

Anatomia komiksu - warsztaty

W niedzielę 8 kwietnia, o godzinie 10, zapraszamy na warsztaty komiksowe prowadzone przez Łukasza Kowalczuka. Autor opisze jak wygląda praca nad komiksem – od znalezienia inspiracji do zatwierdzenia plików w drukarni. W części praktycznej uczestnicy będą pracować nad swoimi pomysłami na komiksy.Warsztaty adresowane są do osób powyżej 13 roku życia. Słuchacze nie muszą być zaawansowani, ale powinni być zaangażowani.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem na warsztatach zapraszamy do zapisywania się drogą telefoniczną u pani Jadwigi Popko pod numerem telefonu (86) 272 29 91 w.15. Liczba miejsc ograniczona.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus