Wystawa Pawła Garwola "Instant" we Wrocławiu

27 marca 2018

Za tydzień, 6 kwietnia (piątek) o godz. 19:00 rozpocznie się we wrocławskim Centrum Kultury Zamek (pl. Świętojański 1) wernisaż wystawya prac Pawła Garwola pt. "Instant".

„Instant” to najnowsza wystawa, na którą zaprasza Galeria Komiksu i Ilustracji „Tymczasem”. Tym razem zobaczymy prace Pawła Garwola. Na ścianach Galerii zaprezentuje premierowo swój najnowszy projekt komiksowy Kino.

Pojawi się również jego malarstwo oraz ilustracje do książki „Pakuska” Olgerta Dziechciarza, w której rzeczywistość przedstawiona jest oczami dziecka mieszkającego na typowym blokowisku w latach 70/80. Przez pryzmat przeżyć bohatera i autora poznajemy ówczesną rzeczywistość. Poza tym do obejrzenia będą plansze komiksowe z publikacji takich jak Odwiedziny, Chwila jak Płomień i Bez Końca. Na wystawie autor pokaże również cykl OK. KOMPUTER – który stanowi graficzny zapis spostrzeżeń zainspirowanych przypadkowo wygenerowanymi przez komputer kompozycjami. Ten zbiór rysunków na płótnie oprawionych w pleksi jest komentarzem do wszechobecnej mechanizacji i wykluczenia czynnika ludzkiego.

Paweł Garwol Ur. w 1976 r. w Katowicach. Absolwent Opus Art w Sosnowcu. Zajmuje się komiksem, ilustracją, malarstwem i formami przestrzennymi. W roku 2002 otrzymał dyplom z projektowania wizualnego i przestrzennego z wyróżnieniem. Jest autorem, opartego na prozie Romana Lipczyńskiego komiksu „Bez końca” – jednego z najlepiej ocenianych komiksowych debiutów ostatnich lat, oraz jego kontynuacji, wydanego w maju 2013 komiksu „Chwila jak płomień”. Swoje prace prezentował w kraju i zagranicą, na kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Autor komiksów: Bez Końca, Chwila jak Płomień, Miasto z widokiem, Jadzia, Odwiedziny.

*  *  *

„Każda z moich prac opowiada inną historię, niezmiennie jednak w centrum uwagi znajduje się człowiek.”

Paweł Garwol


CD Jack za Galeria "Tymczasem"blog comments powered by Disqus