Zbiórka na komiks "Za Polskę - Rokitna 1915"

29 marca 2018

W serwisie Polak Potrafi trwa zbiórka na ufundowanie wydania komiksu Za Polskę - Rokitna 1915. Do jej zakończenia pozostało 16 dni a do momentu publikacji tego newsa zebrano połowę z zaplanowanych 8 tys. zł.

Komiks historyczny, poświęcony legendarnej bitwie pod Rokitną, stoczonej przez drugi szwadron ułanów Drugiej Brygady Legionów, 13 czerwca 1915 roku na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej, w Besarabii.

Dopingiem do podjęcia decyzji o wydaniu komiksu, była dla nas setna rocznica odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny, obchodzona w tym roku. To dobry moment, żeby przypomnieć bohaterstwo żołnierza polskiego, jego ofiarność i wiarę w słuszność sprawy, jaką niezmiennie jest wolna Polska.

Komiks będzie miał cztery okładki i 36 lub maksymalnie 40 stron wewnętrznych. Planujemy w nim 8 stron kolorowych z materiałem historycznym, edukacyjnym, prezentującym mundur i uzbrojenie ułanów oraz krótki rys historyczny. Pozostałe strony - właściwy komiks -  w wersji kolekcjonerskiej :) będą  na razie czarno-białe. Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy, to rozważamy TWARDĄ OKŁADKĘ dla wersji kolekcjonerskiej. Niestety sam druk w takim układzie to prawie 6 tysięcy .

Potrzebujemy 8000 zł na graficzne dokończenie projektu, skład i przygotowanie do druku. Od momentu pozyskania funduszy przewidujemy około 8 tygodni potrzebnych na dokończenie projektu. Jeśli uzbieramy więcej pieniędzy niż zakładana powyżej kwota to przeznaczymy je, w niedalekiej przyszłosci, na pokolorowanie komiksu.

Pierwsze, kolekcjonerskie wydanie, będzie miało nakład 500 sztuk i umieścimy w nim nazwiska tych wszystkich którzy wesprą finansowo powstanie komiksu. Przewidujemy format 210 x 297 mm. środek - offset 120 gram, okładki  - karton 300 gram.

W przyszłości zamierzamy zainteresować komiksem instytucje państwowe i zebrawszy w ten sposób fundusze, dystrybuować komiks w szkołach. Wiemy, że pomożecie nam nawet bez dodatkowej zachęty w postaci nagród, ale przewidzieliśmy takowe i poniżej można obejrzeć niektóre z nich  :) 

Komiks jest projektem trzech przyjaciól, fascynatów historii, barwy i broni: Krzyśka Komanieckiego, Jacka Stankiewicza i Piotrka Kałuży. Interesujemy się ekstremalnie komiksami już ponad pięćdziesiąt lat (Piotrek troszkę krócej) i dzis przyszedł czas aby samemu coś wrescie zrobić, i kto wie, może się uda.

Pozdrawienia dla wszystkich fanów komiksów, a zwłaszcza dla tych, którzy jeszce pamiętają co to były KLASYKIERY.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus