Nowa edycja konkursu #CreateAsUs z finałem na Pyrkonie

24 kwietnia 2018

Wystartowała kolejna edycja projektu #CreateAsUs, tworzonego przez najciekawszych rysowników i ilustratorów w kraju oraz markę ASUS. Hasło akcji wyraża filozofię ASUSa, w której istotna jest innowacyjność i estetyka. Poprzez najnowszy konkurs organizatorzy chcą zachęcić uczestników do tworzenia i dać możliwość zmierzenia się w kreatywnych bitwach, których finał nastąpi w Poznaniu podczas Pyrkonu!

Do akcji zostali zaproszeni: Lis Kula, Mateusz Suda, Ilona Myszkowska, Rafał Szłapa, Iza Dudzik, Dominika Nguyen Van.

Autor: Rafał Szłapa

Do kolejnej odsłony #CreateAsUs zaprosiliśmy wyjątkowych artystów.

Jest z nami zarówno stara gwardia jak Lis Kula, wcielający się w role Zeusa, najpiękniejszy Mateusz Suda – jako najpiękniejszy Apollo oraz Ilona Myszkowska, czyli Tyche, szczęśliwie zajmująca się Chatą Wuja Freda.

Ponownie dołączył do nas Ares Rafał Szłapa, który pracował z nami podczas Targów Plakatu, a wcześniej został laureatem naszego konkursu speedpaintigowego. Do grona ambasadorów wyłonionych spośród uczestników naszych konkursów dołączyła również Iza Dudzik, która przedstawiona zostanie jako Nike!

Po raz pierwszy spotykamy się z Dominiką Nguyen Van – artystką, cosplayerką i streamerką, która w tegorocznej edycji #CreateAsUs zostanie Artemidą.

Widzimy się na szczycie Olimpu Pyrkonie!

Autor: Izabela Dudzik

#CreateAsUs

Co sprawia, że po tysiącach lat mity greckie wciąż cieszą się zainteresowaniem? Dlaczego nadal chcemy czytać o nadludzkich bohaterach i przerażających stworach? Czemu nadal interesują nas perypetie greckich bogów?

Odpowiedź tkwi w jednym słowie – uniwersalność.

I chociaż dziś nie musimy szukać odpowiedzi na wiele z pytań, które stawiali sobie starożytni Grecy, bo wiemy już skąd biorą się burze, sztormy i inne zjawiska atmosferyczne, to wiele tematów do dziś jest aktualnych. Antyczni bogowie i herosi, tak jak my, zakochiwali się i bywali zazdrośni. Czasem dawali się ponieść emocjom lub namiętności – byli nad wyraz współcześni.

O ile łatwiejsze, zabawniejsze i ciekawsze mogłoby okazać się ich życie, gdyby do swojej dyspozycji mieli dostępną dziś technologię? Jak skończyłby Ikar jeśli na swoim smartfonie sprawdziłby pogodę? Jak wyglądałby profil Afrodyty na Instagramie i wreszcie ile trwałaby tułaczka Odyseusza, gdyby wcześniej usiadł z laptopem i dokładnie rozplanował swoją podróż?

Chcemy przenieść greckie mity do współczesnego świata i dać artystom szansę na kreatywne wyżycie się. Nasi ambasadorzy wcielą się w role bogów i zostaną bohaterami ekscytujących historii – antyczne wierzenia są tematem niesamowicie pojemnym, a wplecenie w nie motywów współczesnych daje nieskończenie wiele możliwości.

W ramach akcji #CreateAsUs zaprosimy artystów do zinterpretowania na nowo dowolnych wątków lub postaci z greckiej mitologii i połączenia ich z technologią. Autorzy najlepszych i najciekawszych, nadesłanych w ramach konkursu, prac graficznych zostaną przez nas zaproszeni na poznański Festiwal Fantastyki Pyrkon. W naszej strefie dostępnych będzie wiele tematycznych atrakcji, a laureaci konkursu zaprezentują tam swoje dzieła i odbiorą nagrody – na wskroś współczesny, ale przy tym bardzo uniwersalny, sprzęt marki ASUS.

Autor: Lis Kula


CD Jack za #CreateAsUs

:: Źródło ::blog comments powered by Disqus