Nowy serwis licytacyjny plansz komiksowych

27 kwietnia 2018

Internetowy sklep ArtKomiks, specjalizujący się w sprzedaży oryginalnych plansz komiksowych, uruchomił serwis umożliwiający licytację.

Po sześciu latach od uruchomienia pierwszej w Polsce galerii specjalizującej się w sprzedaży oryginalnymi planszami komiksowymi (rysunkami i malarstwem tworzonym przez artystów komiksowych) przyszedł czas na małe zmiany. Miło mi poinformować, że właśnie uruchomiliśmy serwis aukcje.artkomiks.pl, na których co tydzień będziemy prezentowali ofertę polskich i zagranicznych twórców komiksowych, a prace będzie można nabyć licytując je podczas kilkudniowej aukcji online, z bardzo atrakcyjnymi cenami wywoławczymi.

W tym tygodniu – na pierwszej naszej aukcji – znalazły się m.in. prace: seria storyboardów autorstwa legendy komiksu europejskiego Moebiusa stworzona na potrzeby jego animacji stanowiącej adaptację komiksu „Arzak” (praca ołówkiem), akwarela Mieczysława Wiśniewskiego do klasycznej serii komiksowej „Kapitan Kloss”, klatka animacyjna (rysunek ołówkiem) oraz ręcznie malowana folia animacyjna do serialu „Batman Beyond”, plansza Gierka do pierwszego komiksu osadzonego w uniwersum Ołtsajders, „Ałtsajders” opublikowanego w 2006 roku na łamach zinu „B5”, plansze najbardziej aktywnego współcześnie tworzącego autora komiksów niezależnych Łukasza Kowalczuka, szkic Zbigniewa Kasprzaka (pseudonim KAS) do okładki zbiorczego wydania „Halloween Blues”, pierwotną wersję okładki do „Kwaśne jabłko” wg scenariusza Jerzego Szyłaka – praca autorstwa Joanny Karpowicz (akryl malowany na płóciennym papierze), ilustracje: Adama Kmiołka (Biały Orzeł) i Nikodema Cabały (z dopiero co wydanego „Polish Porno Graphics”), szkic koncepcyjny postaci Simona Bisleya, rysunek satyryczny Marka Raczkowskiego, plansza do „Deadpool” z uniwersum Marvela, kolory: Tomasza Leśniaka (Jeż Jerzy) oraz do serii komiksowej z przygodami Supermana (DC Comics), klatki animacyjne do anime Naruto oraz animacyjni „She-ra” osadzonej w uniwersum He-Mana. W końcu… ale po to zapraszamy już na stronę aukcji: aukcje.artkomiks.pl.

O ArtKomiks.pl: Galeria ArtKomiks.pl funkcjonuje od 2012 i była pierwszym podmiotem w Polsce specjalizującym się w sprzedaży oryginalnych prac komiksowych. Od 2015 roku Galeria należy do profesjonalnych organizacji zrzeszających podmioty funkcjonujące na rynku sztuki: w Polsce do Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich (SAiMP), w Europie zachodniej do CINOA (Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d’Art, z ang. International Confederation of Art and Antique Dealers’ Associations).

Od 2017 roku założyciel galerii, Marek Kasperski, został mianowanym rzeczoznawcą Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w zakresie ‚sztuki komiksu’ (po raz pierwszy w historii polskich rzeczoznawców).


CD Jack za ArtKomiksblog comments powered by Disqus