Piątkowe Spotkanie z Komiksem #110: Wszyscy jesteśmy super!

23 maja 2018

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na 110. Piątkowe Spotkanie z Komiksem, którego gościem będzie Paweł Dybała, autor przekładu mangowej serii Dragon Ball Super.

Dragon Ball jest super – kiedyś w przenośni, jako seria, która podbiła serca fanów na całym świecie, a od niedawna również dosłownie, jako że po latach przerwy powróciła ona w odsłonie z takim właśnie podtytułem. Dragon Ball Super to bezpośrednia kontynuacja dobrze wszystkim znanej sagi, duchowy spadkobierca oryginału, ale niepozbawiony nowych rozwiązań fabularnych. Tłumaczenie takiej odświeżonej klasyki to nie lada wyzwanie, tym bardziej, że również dla tłumacza jest to swojego rodzaju podróż sentymentalna. Z jakimi wyzwaniami musiał się on zmierzyć? Co ma wspólnego bóg zniszczenia z piwem? Czym jest zupa z jajami buk? O tym (i nie tylko) opowie sam autor polskiego przekładu - Paweł Dybała.

UWAGA! Spotkanie wyjątkowo w ŚRODĘ - 06.06.2018.

Spotkanie będzie streamowane.

Spotkanie odbędzie się na pierwszym piętrze Arteteki, agendy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, mieszczącej się w budynku Małopolskiego Ogrodu Sztuki. Arteteka WBP w Krakowie jest domeną sztuk wizualnych, gdzie znajduje się liczący już ponad 3 000 pozycji zbiór komiksów.:: Źródło ::blog comments powered by Disqus