Afera z książką "Trzask Prask"

31 października 2004

Mieczysław Wiśniewski jest oburzony publikacją dwóch kadrów z komiksu Podziemny front na stronie 174. Twierdzi, iż rysunki nie są jego autorstwa. Rysownik Klossa i Podziemnego frontu grozi sprawą sądową i wycofaniem książki ze sprzedaży.
Czy książka Trzask prask zostanie wycofana ze sprzedaży???
Wydawnictwo Bajka i autor wywiadów Bartosz Kurc zwracają się do wszystkich fanów komiksu o pomoc. Oto fakty:
Na stronie 174 w książce Trzask prask wykorzystano dwa kadry ze strony 21 zeszytu Zamach (tom 1 serii Podziemny Front). Jak powszechnie wiadomo (chociażby z publikacji w piśmie "Super BOOM" i katalogu wystawy "Komiks Polski 1957 – 1991") rysownikiem pierwszych sześciu zeszytów był Mieczysław Wiśniewski. Ostatnie trzy zeszyty narysował Jerzy Wróblewski, co widoczne jest w zmianie kreski oraz w sygnaturach (potwierdza to Tomasz Marciniak w artykule "Komiksy i pokora" w piśmie "CDN" nr 1/1992).
Ponadto Mieczysław Wiśniewski nie prostuje faktu, iż rysował 6 odcinków Podziemnego Frontu. Ma to miejsce w wywiadzie z tejże książki (pytania i odpowiedzi ze strony 172).
Prosimy fanów komiksu o wymianę zdania na temat tej sprawy na forach internetowych bądź w przesłanych listach na poniższy adres: ksiegarniabajka@wp.pl

Dziękujemy
Bajka

Bartosz Kurc

blog comments powered by Disqus