Anime+ - 1 - (1/2005)

okładka

W piątek, 11 marca na rynek trafi nowy magazyn, poświęcony mandze, anime i japońskiej popkulturze. "Anime+" będzie koncentrować się na recenzjach i analizach filmów i komiksów, których tematyka skierowana jest do starszej widowni.

Na 92 stronach nowego pisma, oprócz recenzji japońskich komiksów i animacji, znajdą się działy poświęcone kinematografii azjatyckiej, rubryka traktująca o mangach nieco bardziej swawolnych, cztery małe plakaty, sekcja muzyczna (J-music, opisy OST oraz klub gier muzycznych), ćwiczenia z japońskiego, publicystyka, opowieści z Japonii, dział poświęcony gadżetom i jeszcze kilka niespodzianek. W "Anime+" znajdzie się też komiks, w pierwszym numerze będą to 32 strony kultowego koreańskiego komiksu Priest.

Pierwszy numer nowego pisma to tekst o Gunslinger Girl, nowej serii, która wkrótce wyjdzie na DVD w Polsce. Blok tekstów poświęcono produkcjom popularnego studia GONZO - Last Exile, Gantz i animowanemu wcieleniu kultowego filmu Akiry Kurosawy, Samurai 7. Dział japońskiego komiksu to między innymi omówienia cyberpunkowej mangi Ghost In The Shell 1.5, współtworzonej przez Courtney Love "Princess Ai" i przegląd nowości na polskim rynku. Znajdziecie tu także recenzje płyt i książek oraz bezlitosnych "siedmiu samurajów" - recenzentów, dla których żadne anime nie jest świętością!

"Anime+" jest kwartalnikiem, a jego cena wynosi 8,90 zł. Dostępny będzie w sieciach: Ruch, Kolporter, Franpress, Garmond Press oraz Empik i sklepach komiksowych Imago, Druh, Centrum Komiksu i Komikslandia. W wypadku, gdy nie uda się go dostać w kiosku, magazyn można zamówić w dziale kolportażu wydawnictwa Phoenix Press. Kontakt: Ewa Charęza, tel. 071/ 344 98 28 lub e-mail: echareza@phoenix.pl

3/2005
Liczba stron: 92
Format: A4
Oprawa: miękka
Druk: kolor
Cena z okładki: 8,90 zł

Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus