Arena Komiks - 2

okładka
Redaktor naczelny: Tomasz Tomaszewski

Wstępniak

Oto jesteśmy w nowwym stuleciu, tysiącleciu itp. itd. Życząc z tej okazji sobie oraz wszystkim naszym stałym i nowym oglądaczom wszelkiego NAJ! zapraszamy do środka naszej ARENY. Naszą tj. redakcji ambicją była chęć przygotowania materiału na miarę zaczynającego się wieku. W ten właśnie sposób powstała nowa historia komiksowa POPMAN - WIZJA 2001. Obiecaliśmy kontynuację rozpoczętych historii i oto ich ciąg dalszy: MISJA odc. 2 autorstwa A. Madeja (z naszych sondaży wynika, iż ten komiks podoba się Wam najbardziej), TABULA RASA - być może nowy odcinek tego niecodziennego komiksu rzuci światło na wyjaśnienie zawiłej intrygi, w którą wplątał się jej bezbronny bohater (a może nie przyszła jeszcze na to porą?). Oczywiście nie zabraknie seksownej PAULI, scenek z życia mieszkańców MIKROPOLIS i niecodziennych przygód filozoficznych K-MIXa.
Po raz pierwszy i raczej nie ostatni, pojawia się w Arenie Komiks ulubieniec tłumów, bożyszcze massmediów, postrach dziewic i smoków, zagorzały wielbiciel trunków i polskich browarów oraz laureat wielu prestiżowych nagród (np. GRAND PRIX 1999 Festiwalu Komiksu w Łodzi) - mowa oczywiście o ...JEŻU JERZYM. Tylko u nas niepublikowana dotąd przygoda Jeża Jerzego i RATmana. W dziale publicystycznym przygotowaliśmy także małe CO NIECO. W nowy wiek wprowadzi nas krótki (ale bogato ilustrowany) esej Wojtka Birka o komiksowym showmanie S-F J. Gimenezie. Adam Rusek w swoim tekście w sposób wyczerpujący opisał wszystko to, co działo się z polskim komiksem podczas Międzynarodowych Targów Książki 2000 we Frankfurcie.
Do naszej wywiadowni trafił współautor komiksu STRAINE Krzysztof Tkaczyk (ojojoj!). Dodatkowo postanowiliśmy omówić od strony premier wydawniczych ostatni w XX wieku Festiwal Komiksu w Łodzi "KOMIKS 2000" (aj!aj!ajajaj!). Postanowiliśmy także w tym numerze uruchomić dwie nowe rubryki tematyczne tj. "Fashion-acje Areny Komiks" - prezentacje niecodziennych możliwości jakie daje fascynacja komiksem oraz "Z innych Aren", gdzie zaproszeni rysownicy komentować będą wybrane wydarzenia, imprezy, filmy i co tam w duszy zagra. Sami rozumiecie, że nie mogło tutaj zabraknąć kurczaków, oczywiście uciekających. Jak zwykle czekamy na wszelkie uwagi i opinie.
I jak zwykle zapraszamy do środeczka!

TYT

P.S. Z ostatniej chwili !!! Jacek Frąś zwycięzcą konkursu dla młodych talentów w Angouleme. Gratulujemy! Szczegóły w przyszłym numerze.

W numerze:

2 - Rysownik przyszłości - Juan Gimenez, autor: Wojtek Birek
3 - Frankfurt z komiksowej perspektywy, autor: Adam Rusek
6 - Z innych Aren
7 - Popman wizja 2001, scen. i rys. Tomek Tomaszewski
19 - Ratman & Jeż Jerzy na wsi, scen. i rys. Tomek Niewiadomski i Tomek Leśniak
25 - Tabula Rasa, scen. Daennis wojda, rys. Krzysztof Gawronkiewicz
32 - Misja, scen. i rys. Adrian Madej
46 - Paula, scen. Piotr Kabulak, rys. Tomek Piorunowski
50 - Festiwal 2000, autor: Piotr Kasiński
51 - Recenzje
53 - Straine - wywiad z Krzysztofem Tkaczykiem, autor: Piotr Kasiński
54 - Opus dei, scen. i rys. Adrian Madej
56 - K-Mix, scen. Maciej Wojtyszko, rys. Tomek Tomaszewski
60 - Mikropolis, scen. Dennis Wojda, rys. Krzysztof Gawronkiewicz
63 - Fashion-nacje, autor: Tomek Tomaszewski
64 - Trzy w jednym
64 - Polecamy

Wydawnictwo: Graficon
2/2001
Liczba stron: 64
Format: A4
Oprawa: miękka
Papier: matowy
Druk: cz.-b.
Cena z okładki: 14 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus