Fantasy Komiks - 3

okładka
Scenariusz: Scotch Arleston, Jean-François Di Giorgio, Augustin, Yves Swolfs
Rysunek: Adrien Floch, Frédéric Genêt, Augustin, Yves Swolfs, Didier Tarquin
Kolor: Crazytoons, Nolwenn Lebreton, Lyse, Delphine Rieu, Augustin, Sophie Swolfs
Tłumaczenie: Magdalena Cholewa, Agnieszka Labisko, Maria Mosiewicz

Kolejny tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

 • Rozbitkowie z Ythaq tom 3 - Cykl ze scenariuszem sławnego Christophe'a Arlestona, twórcy komiksów Lanfeust z Troy, Lanfeust w kosmosie i Trolle z Troy. Rysunki: Adrien Floch.
  Seria łącząca science fiction z fantasy. Statek kosmiczny ulega katastrofie na planecie Ythaq, zamieszkanej przez niezwykłe rasy stworzeń. Rozbitkowie wpadają w ręce margrabiny krainy Kreach, która chce zawładnąć tajemnicami ziemskiej technologii. Na szczęście okazuje się, że główna bohaterka opowieści, niewierząca w magię pani porucznik Granit, włada nadprzyrodzonymi mocami! Wraz z przyjaciółmi ucieka z niewoli i zdobywa stary statek kosmiczny. Dociera do starożytnego miasta, w którego podziemiach jest ukryty dziennik pokładowy dawnej ziemskiej wyprawy. Być może dzięki niemu Granit zdoła nawiązać łączność z flotą kosmiczną i wydostać się z Ythaq.
 • Legenda tom 2 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy.
  W średniowiecznej Europie, gdzieś między Francją a Niemcami leży księstwo. Dwadzieścia lat temu jego tron przejął uzurpator Matthias, ale prawdziwym władcą państwa jest jego doradca - mroczny mag Shaggan. Sprawują rządy silnej ręki, ale obawiają się jednego - iż pokona ich ocalały syn zabitego przed laty księcia. Dziecko wychował czarownik z wielkiego lasu oraz bezlitośni rozbójnicy. Teraz młody Tristan szykuje się do zemsty na zabójcach swoich rodziców.
 • Samuraj tom 2 - Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta.
  Japonia sprzed kilkuset lat była niebezpieczną krainą, niszczoną wojnami zwaśnionych rodów, terroryzowaną przez złych magów i demony. Mistrz miecza Takeo bierze pod opiekę małą dziewczynkę Natsumi, która rozwiązała magiczną łamigłówkę. Okazuje się, że właśnie z powodu swoich zdolności Natsumi jest obiektem polowania możnego Akumy, który za pomocą magii zamierza sięgnąć po władzę nad Japonią. Takeo przybywa z dziewczynką do wielkiego klasztoru, gdzie mają nadzieję znaleźć bezpieczne schronienie. Ale nawet tam dosięga ich zbrojne ramię Akumy - klasztor zostaje napadnięty przez armię ninja!
 • Brzdące z Troy - zabawne historyjki o pełnym przygód dzieciństwie niezbyt rozgarniętego Lanfeusta, bohatera serii Lanfeust z Troy.
 • Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
 • Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
Wydawnictwo: Egmont
5/2010
Tytuł oryginalny: Les Naufragés d'Ythaq: Le Soupir des Etoiles / Gnomes de Troy: Humour rural / Légende: Les forêts profondes / Goblin's: Bêtes et méchants / Samurai: Les Sept Sources d'Akanobu / Heroic pizza: Pepperoni power
Wydawca oryginalny: Soleil Productions
Rok wydania oryginału: 2006 / 2000 / 2004 / 2007 / 2006 / 2006
Liczba stron: 160
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323737643
Wydanie: I
Cena z okładki: 19,99 zł
Materiały związane z komiksem:


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus