Fantasy Komiks - 4

okładka
Scenariusz: Scotch Arleston, Jean-François Di Giorgio, Augustin, Tristan Roulot, Yves Swolfs
Rysunek: Frédéric Genêt, Corentin Martinage, Philippe Pellet, Augustin, Yves Swolfs, Didier Tarquin
Kolor: Esteban, Christian Goussale, Nolwenn Lebreton, Lyse, Delphine Rieu, Augustin, Sophie Swolfs
Tłumaczenie: Magdalena Cholewa, Maria Mosiewicz, Katarzyna Wójtowicz

Kolejny tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

W tym tomie "Fantasy komiks":

Kontynuacje trzech serii:

 • Legenda tom 3 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy.
  W średniowiecznej Europie leży małe księstwo. Przed laty jego tron przejął uzurpator Matthias, ale prawdziwym władcą państwa jest jego doradca - mroczny mag Shaggan. Boją się tylko jednego: że mieszkający pośród zbójów prawowity spadkobierca może domagać się swego dziedzictwa. Dlatego zwołują wojska wasali i ruszają przeciw ukrywającym się w lasach banitom.
 • Samuraj tom 3 - Cykl ze scenariuszem znanego francuskiego pisarza Jean-Françoisa Di Georgio i rysunkami Frédérica Geneta.
  W Japonii epoki samurajów dochodzi do rebelii możnowładcy Akumy, który dzięki pomocy ducha legendarnego maga Trzynastego Wróżbity chce zdobyć koronę cesarską. Brakuje mu tylko jednego elementu do dokończenia swego planu - musi odnaleźć dziewczynkę Natsumi, która w jakiś sposób związana jest z Wróżbitą. Ale dzieckiem opiekuje się wierny cesarzowi mistrz miecza Takeo. Razem odnajdują starego przeora klasztoru Dogena, który ma ich doprowadzić do kryjówki Akumy. Zamierzają zabić albo możnego, albo ducha Wróżbity.
 • Lasy Opalu tom 3 - Seria napisana przez Christophe'a Arlestona, a zilustrowana przez Philippe'a Pelleta.
  W świecie Opal krwawe rządy sprawuje warstwa fałszywych kapłanów. Być może zdoła ich pokonać młodzieniec z przepowiedni, Darko, ale wraz ze swymi przyjaciółmi musi odnaleźć miejsce wygnania dobrych Tytanów Światła. Udało się im już zdobyć starożytny heretycki manuskrypt, opisujący Tytanów, a także zyskać pomoc nowych sojuszników, przede wszystkim wojowniczej paladynki Tary. Teraz wyruszają na wschód, by odszukać Tytanów. Ale wojska kapłanów ciągle depczą im po piętach.

Stripy humorystyczne:

 • Brzdące z Troy - zabawne historyjki o pełnym przygód dzieciństwie niezbyt rozgarniętego Lanfeusta, bohatera serii Lanfeust z Troy.
 • Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
 • Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.

Oraz:

 • Baśnie naszych czasów - artykuł o serii fantasy Baśnie, rozgrywającej się w równolegle w Nowym Jorku i w wielu światach legend i baśni.
Wydawnictwo: Egmont
7/2010
Tytuł oryginalny: Légende: La grande battue / Gnomes de Troy: Humour rural / Les Forêts d'Opale: La cicatrice verte / Goblin's: Bêtes et méchants / Samurai: Le Treizième Prophète / Heroïc pizza: Pepperoni power
Wydawca oryginalny: Soleil Productions
Rok wydania oryginału: 2006 / 2000 / 2003 / 2007 / 2007 / 2006
Liczba stron: 160
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-3765-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 20,00 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus