Fantasy Komiks - 6

okładka
Scenariusz: Scotch Arleston, Ulrig Godderidge, Cédric Le Roy, Augustin, Tristan Roulot, Yves Swolfs
Rysunek: Ludwig Alizon, Adrien Floch, Corentin Martinage, Philippe Pellet, Augustin, Yves Swolfs
Kolor: Ludwig Alizon, Esteban, Christian Goussale, Lyse, Augustin, Sophie Swolfs
Tłumaczenie: Magdalena Cholewa, Maria Mosiewicz, Katarzyna Wójtowicz

Szósty tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

W tym tomie "Fantasy komiks":

 • Nowy cykl! Sloka część 1
  Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge'a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha. Na planecie Link-Archoid toczą ze sobą wojnę dwa imperia, które wkroczyły w okres rozwoju technologicznego. Ale istnieją też zagubione na oceanie wyspy, których mieszkańcy wierzą w dawnych bogów i parają się magią. Na jednej z takich wysp awaryjnie ląduje samolot wojskowy z dwoma żołnierzami na pokładzie. Uratowani przez tubylców, muszą spędzić wśród nich następne miesiące. Jednak zawierucha wojenna dociera także tam - i wtedy okaże się, czy moc prymitywnych bogów jest w stanie ochronić swoich wyznawców przed uzbrojonymi po zęby żołnierzami nowoczesnej cywilizacji.
 • Kontynuacje dwóch serii:
  Legenda część 4 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy. Powoli zbliża się do końca walka o przejęcie władzy w małym księstwie. Ukrywający się przed uzurpatorami prawowity władca Tristan powoli wraca do zdrowia w kryjówce leśnych rozbójników. Tymczasem zdradziecki książę Matthias na łożu śmierci wyznaje swe winy i prosi wysłuchującego go zakonnika, by zaopiekował się jego córką. Zaś w całym kraju szykuje się powstanie przeciwko rządom czarnego maga Shaggana. Lada dzień dojdzie do ostatecznej rozprawy.
 • Lasy Opalu część 4 - Seria napisana przez Christophe'a Arlestona, a zilustrowana przez Philippe'a Pelleta. Darko i jego kompania przebrnęli przez wielkie lasy i pokonali w bitwie pościg kapłanów z Przystani Światła. Płyną teraz poprzez morze śródlądowe ku miastu Nenuf, gdzie rządzi chciwy i podstępny diuk. Tam mają zamiar przesiąść się na jakiś lądowy środek lokomocji i powędrować dalej na wschód, ku siedzibom Tytanów. Nie wiedzą jednak, że diuk Nenufu pozostaje na usługach kapłanów Przystani
 • Stripy humorystyczne:
  Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
  Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
  Barbok i Blondella - wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą!

Oraz artykuł:

Ile jest fantasy w SF? - Na podstawie komiksów z Kolekcji Science Fiction czytelnik przekona się, że w stechnicyzowanym SF jest mnóstwo elementów rodem z magicznej fantasy.

Wydawnictwo: Egmont
10/2010
Tytuł oryginalny: Slhoka: L'île oubliée / Barbeuk & Biaphynn: Rôti soit qui mal y pense / Légende: Le maître des songes / Goblin's: Bêtes et méchants / Les Forêts d'Opale: Les Geôles de Nénuphe / Heroïc pizza: Hasta la pizza, baby!
Wydawca oryginalny: Soleil Productions
Rok wydania oryginału: 2001 / 2009 / 2008 / 2007 / 2005 / 2007
Liczba stron: 160
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788323746225
Wydanie: I
Cena z okładki: 19,99 zł


Inne komiksy z serii:

Podyskutuj o tym komiksie na forum!


blog comments powered by Disqus