Kaczor Donald - 641 - (8/2008)

okładka

Historyjki "Kaczora Donalda" w najlepszym wydaniu

20 lutego na rynku ukaże się wyjątkowy numer czasopisma "Kaczor Donald" z uważaną powszechnie za najlepszą opowieścią komiksową w historii tego tytułu pt. Odwróceni.

16 stronicowy komiks opowiada historię, w której świat dwóch mieszkańców Kaczogrodu - Sknerusa i Donalda "stanął na boku" z powodu zaburzeń przyciągania ziemskiego. Sprawcą tego zamieszania jest Magika de Czar, która marzy o zdobyciu szczęśliwej monety Sknerusa McKwacza. Magika przypisuje kaczorom poziomą grawitację, co jest przyczyną wielu problemów związanych z poruszaniem się i źródłem całego humoru sytuacyjnego.

Ten rewelacyjny komiks był już drukowany na łamach tygodnika "Kaczor Donald" osiem lat temu. Jednak ze względu na wyjątkowy pomysł zawarty w scenariuszu oraz jego mistrzowskie przełożenie na język obrazkowy, wydawnictwo Egmont podjęło decyzję o zaprezentowaniu tego opowiadania nowemu pokoleniu czytelników.

Autorem scenariusza oraz ilustracji w Odwróconych jest Don Rosa, amerykański rysownik włoskiego pochodzenia, jeden z najsłynniejszych twórców komiksów z Kaczorem Donaldem, Sknerusem McKwaczem i innymi bohaterami disneyowskimi. W 1995 roku nagrodzony został prestiżową Nagrodą Eisnera za komiks Życie i czasy Sknerusa McKwacza. Dla znawców komiksu Rosa jest najlepszym, obok Carla Barksa, autorem historii o Kaczorze Donaldzie.

 

"Kaczor Donald" to najpopularniejsze czasopismo z komiksami przeznaczone dla chłopców w wieku 7-12 oraz jedyny tygodnik dla dzieci wychodzący na polskim rynku. Głównym atutem pisma są znakomite historie komiksowe, pełne humoru i akcji, z inteligentnymi zabawami słownymi. Dzieci kochają Donalda także za strony redakcyjne, na których zamieszczane są humorystyczne żarty, dowcipy, testy, zagadki i konkursy.

Pierwszy numer "Kaczora Donalda" ukazał się w kwietniu 1994 roku. Był wtedy pionierskim na rynku polskim magazynem komiksowym dla dzieci nastawionym na dostarczanie rozrywki. W każdym wydaniu pisma czytelnicy mogą znaleźć zabawne komiksy z przygodami klasycznych disneyowskich bohaterów (Donald, Sknerus, Goofy, Myszka Miki) oraz wiele łamigłówek, rebusów, eksperymentów, dowcipów i sztuczek.

Egmont

Wydawnictwo: Egmont
2/2008
Wydawca oryginalny: Disney
Liczba stron: 44
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor

Inne komiksy z serii:


blog comments powered by Disqus