KKK

KKK - Magazyn Komiksowy Krakowskiego Klubu Komiksu. Taki napis umieściliśmy w stopce i wydawałoby się, że to mówi samo za siebie. Ale czy na pewno?

Pierwszy numer ukazał się w 1996r. i wówczas był to typowy fanzin. Ksero, zmienna ilość stron, spis treści pisany "na kolanie". Tak było do numeru piątego. Numer szósty objawił się jako drukowany, 36-stronicowy Katalog 2. KDK. Bardzo hermetyczny poświęcony głównie szwajcarskiemu artyście Andreasowi Gefe nie przypominał wcześniejszych publikacji. Zapoczątkował za to coś nowego, lepszą jakość wydania. Na tym jednak przeobrażenia się nie skończyły. Po szóstce zmieniło się wszystko. Redakcja się przetasowała jedni przyszli, drudzy odeszli, tytuł został. Po rocznym załamaniu KKK pojawił się jako drukowany 48-stronicowy magazyn, legalny, z numerem ISSN. Zasada produkcji jest jednak czysto zinowska, czyli kilku zapaleńców siedzących po nocach na domowym sprzęcie, nie czerpiąc z tego żadnych korzyści materialnych a niejednokrotnie dokładając.

Obecnie KKK jest bardziej otwarte na zewnątrz. Zawartość pisma to już nie tylko materiały dostarczane przez klubowiczów, ale przez komiksiarzy z całej Polski (i nie tylko). Nad całością dalej czuwają ludzie z Klubu, stawiając na ciągły rozwój i podnoszenie jakości. Ostatnie przemiany w formule periodyku zaowocowały stworzeniem Pierwszego w Polsce opiniotwórczego magazynu komiksowego. W ten sposób wychodzimy naprzeciw czytelnikom zagubionych w coraz większej ofercie komiksowej. Oferujemy 52 strony z kolorową wkładką i okładką, na nich artykuły, wywiady, opinie po lekturze i masa komiksów.

redakcja KKKblog comments powered by Disqus