Komiksowe hity - 4 - Wiedźmin: Racja stanu, część 1

okładka
Scenariusz: Michał Gałek
Rysunek: Arkadiusz Klimek, Łukasz Poller

Pismo prezentujące komiksy związane z bestsellerowymi grami komputerowymi i przebojami kinowymi, o szerokiej tematyce: science fiction, fantastyka, horror, akcja, przygoda. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W nowym numerze "Komiksowych Hitów" przygotowaliśmy coś wyjątkowego! Oto powraca słynny wiedźmin Geralt z Rivii, teraz na kartach rysunkowej opowieści Racja stanu - opartej na oryginalnej fabule, a wizualnie zainspirowanej bestsellerową grą komputerową Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Biały Wilk, poszukując zleceń, trafia na północ, do księstwa Malleore - gdzie od potwornego niebezpieczeństwa jeszcze groźniejsze okazują się zwykła ludzka zazdrość i pogarda.

Poza samą opowieścią przedstawiamy także jej twórców (M. Gałka, A. Klimka i Ł. Pollera), którzy zdradzają sekrety przekładania wiedźmińskiego świata na język komiksu. Nie brak też kilku słów o "ojcu" postaci Geralta, Andrzeju Sapkowskim, a także innych adaptacjach jego prozy.

Już niedługo premiera gry komputerowej Wiedźmin 2: Zabójcy królów. Nie mogło więc i u nas zabraknąć faktów i ciekawostek związanych z jej tworzeniem, okraszonych porcją znakomitej grafiki. A już w następnym zeszycie pisma druga część komiksu Wiedźmin - Racja stanu, a także następne sekrety jego powstawania i nowe informacje o grze komputerowej!

Egmont

Wydawnictwo: Egmont
4/2011
Liczba stron: 52
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł
blog comments powered by Disqus