Komiksowe hity - 5 - Wiedźmin: Racja stanu, część 2

okładka
Scenariusz: Michał Gałek
Rysunek: Arkadiusz Klimek, Łukasz Poller

Pismo prezentujące komiksy związane z bestsellerowymi grami komputerowymi i przebojami kinowymi, o szerokiej tematyce: science fiction, fantastyka, horror, akcja, przygoda. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Racja stanu, wiedźmiński komiks oparty na oryginalnej fabule i wizualnie inspirowany grą komputerową, przeszedł już swój chrzest ognia! W pierwszej części opowieści Geralt z Rivii trafił do Creigiau w Księstwie Malleore, gdzie przyjął zlecenie na leszego, bestię nękającą miejscową szlachtę. Zamiast bezrozumnego potwora spotkał człowieka, mocą klątwy zmienionego w kotołaka. Co więcej, brata miejscowego władcy, który wpierw uwiódł mu żonę, a następnie podobno zginął w tajemniczych okolicznościach...

Teraz pora na część drugą - razem z autorami komiksu (M. Gałkiem, A. Klimkiem i Ł. Pollerem) ponownie zanurzymy się w gęstą od napięć opowieść o zdradzie i nienawiści. Czy nienawiść między braćmi przeważy nad dobrem kraju oraz rodu? I czy Geralt z Rivii odnajdzie własną ścieżkę w czasie pogardy?...

Spragnionym wiedzy oraz ciekawostek scenarzysta i rysownik komiksu opowiedzą też o tajnikach swojego rzemiosła, a zwłaszcza, jak używali go, pracując nad Racją stanu. Przedstawimy również, jak odkryto talent Andrzeja Sapkowskiego oraz jakie literackie tropy zawarł w swoich dziełach. Nie zabraknie także wiedźmińskiego humoru.

Większość miłośników komputerowego RPG żyje już nową grą, Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Gdy oderwą się od monitora, na naszych łamach przeczytają o tym, jak powstawała wiedźmińska grafika, jakie plany związane z serią Wiedźmin ma jej producent - oraz jak wyglądała premiera jej najnowszej odsłony!

Wywiad z Arkadiuszem Klimkiem, rysownikiem serii:

Wydawnictwo: Egmont
6/2011
Liczba stron: 52
Format: 170x260 mm
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Wydanie: I
Cena z okładki: 9,99 zł
blog comments powered by Disqus