Mangazyn

"Mangazyn" to czasopismo dla fanów japońskiej sztuki komiksu i animacji. Poruszane są w nim zarówno tematy bezpośrednio związane z mangą, jak i z samą Japonią, gdyż obie te rzeczy są ze sobą nierozerwalnie połączone i wzajemnie się uzupełniają. W "Mangazynie" publikowane są prace zarówno zawodowych rysowników japońskich, jak i polskich amatorów. Jest dostępny w punktach sprzedaży prasy w całej Polsce.

Mangazyn - skrawek Japonii w Polsce
Każdy numer "Mangazynu" wypełniają opisy i recenzje wielu filmów i komiksów, których kreska zapiera dech w piersiach. A to przecież nie wszystko, wszak nie samą mangą fan żyje. Każdy zainteresowany historią czy kulturą Japonii znajdzie tu coś dla siebie. Przeczytać też można relacje z imprez na jakich byłeś, lub być może na jakie chciałbyś pojechać? A może interesują cię artykuły publicystyczne, dotyczące istotnych dla wszystkich mangamaniaków spraw, których nie porusza się nigdzie indziej? Wszystko to tu jest! A na dołączonej do pisma płycie CD-ROM setki grafik, fanfików, trailerów i czołówek z opisywanych w gazecie anime i wiele innych atrakcji. Szkoda byłoby to wszystko przegapić, nie?

Gazeta to za mało!
Sam dwumiesięcznik to jednak nie wszystko. Pod skrzydłami "Mangazynu" ukazują się również książki-kompendia, (pod nazwą "Mangazyn EXTRA") zawierające dużo ciekawego materiału, znacznie obszerniejszego niż da się umieścić w czasopiśmie. Redakcja szykuje też wydania specjalne, poświęcone bardzo popularnym seriom anime, oraz różnym stylom charakterystycznym dla świata japońskiego komiksu i animacji. Planują też wydawanie anime w języku polskim, a w przyszłości kto wie co nas czeka? Na pewno wiele niespodzianek!blog comments powered by Disqus