Ukryte oblicze Ciemnej Strony - recenzja zeszytu "Star Wars Komiks" #1/2011

Autor: Tomasz Nowak
16 października 2011

Jeśli komuś zdaje się, że Darth Vader jest wyłącznie ślepym narzędziem w rękach Imperatora, to znaczy, że... nieuważnie oglądał film! Albo nie czytał serii samodzielnych opowieści wydanych pod wspólnym hasłem: Czystka, której kolejny, trzeci już i dotychczas ostatni epizod (Ukryte ostrze) pojawia się w niniejszym zeszycie.

Vader, pomimo posiadanej władzy i pozycji nadal targany jest obsesjami i namiętnościami, które trudno okiełznać nawet samemu Palpatine'owi. Widać to doskonale podczas mrocznej, tak w fabule, jak i ostatecznym wydźwięku, niesamowicie malarskiej, omalże poetyckiej misji Lorda Sith, której celem jest podtrzymanie, a nawet przyspieszenie produkcji maszyn kroczących AT-AT na planecie Otavon 12. Cóż jednak może znaczyć jakaś misja, nawet zlecona przez Imperatora, kiedy posępny Vader dowiaduje się, iż w pobliżu przebywają niedobitki Jedi?

Druga historyjka tego zeszytu (Letni sen) ukazuje nieznane i chyba trochę zaskakujące oblicze Padmé Naberrie. Niby taka poważna pani polityk, ale jednak kochliwa jakaś. No i coś w opisie owego młodzieńca nie bardzo zgadza się z tym, co potem powie Anakinowi. To znaczy, że było ich więcej, niż jeden?... Narysowana prostą, delikatną kreską nasycona jasnymi kolorami nostalgiczna w sumie opowieść dla węszących zawsze jakieś "drugie dno".

Na deser - dosłownie i w przenośni - Podróż w nieznane. To dziesięciostronicowy crossover z inną słynną historią, w której swe palce maczał George Lucas - o przygodach pewnego doktora archeologii. Tym razem wyrusza on w lasy Ameryki Północnej na poszukiwanie mitycznego indiańskiego "dzikiego człowieka" - sasquatcha. Opowieść dobra, z dreszczykiem, lekko spuentowana, choć, kurcze, krótka trochę...

Star Wars Komiks - 29 - (1/2011)

Tłumaczenie: Maciej Drewnowski, Jarosław Grzędowicz
Wydawnictwo: Egmont
Rok wydania polskiego: 1/2011
Liczba stron: 48
Format: B5
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
Dystrybucja: saloniki, księgarnie
Wydanie: I
Cena z okładki: 6,50 zł

Podyskutuj na forum!
blog comments powered by Disqus