(2004.02.) Rafał Urbański

Autor: CD Jack

- Co tam u Pana, Panie... Rafale?

- Praca, praca, praca... pisanie scenariuszy, kolorowanie oraz skład komiksów wypełnia mi dokładnie czas (poza moją pracą zawodową oczywiście). W marcu ukazuje się na rynku pierwsza część Barbarzyńców a my (razem z Norbertem Rybarczykiem i Januszem Ordonem) jesteśmy już w połowie tomu drugiego, który ma ukazać się pod koniec tego roku (październik lub grudzień). Z Jerzym Ozgą pracujemy nad kolejnymi wspólnymi projektami, które będą miały swoje premiery w tym roku. Dla wydawnictwa Imago.com.pl właśnie organizuję w Kielcach druk kolejnych ich komiksów. No i jeszcze długo można by opowiadać o planach na ten rok, tylko po co zanudzać czytelników planami lepiej mówić o tym co już się robi lub zostało właśnie zrealizowane. Czyli, kończąc, zapowiada się kolejny rok bez urlopu, ale jak się chce robić to co się lubi...

- Mam dodatkowe pytanko: co się stało ze stroną "Komiks on-line", którą tak długo prowadziłeś? Dlaczego zniknęła? Czy powróci?

- Strona zmarła niejako śmiercią naturalną, musiałem w pewnej chwili wybrać czy skupiam się na pracy przy stronie czy zaczynam poważnie myśleć o zrealizowaniu swoich planów komiksowych. Jedno z drugim jakoś nie chciało zadziałać... i wybrałem (pisanie, kolorowanie, skład i negocjowanie z wydawcami :). Czy strona powróci? Jak siebie znam... to może to nastąpić :)

zapytał: CD Jack
odpowiedział: Rafał Urbańskiblog comments powered by Disqus