(2004.10.) Rafał Szłapa

Autor: CD Jack

- Co tam u Pana, Panie Rafale?

- Uprawiam poletko pracy zawodowej, ponieważ chcąc nie chcąc trzeba z czegoś żyć, mieć za co kupić flamastry, tusz itd. lub ewentualnie nawet coś do jedzenia. To z czego jestem dumny to fakt, że udaje mi się żyć z rysowania i nie musze się zmuszać do robienia rzeczy jakich wolałbym nie robić. Poza współpracą z reklamą, która pochłania 90% mojego całego czasu projektuje jeszcze okładki – ostatnio serie poradników dla wydawnictwa eSPe.
Usiłuję w tym wszystkim wywalczyć trochę czasu na rysowanie komiksów, co jest o tyle wyczerpujące, że kiedy mi się już uda znaleźć jakieś okienko to uchodzi ze mnie całe powietrze i nie mam już na nic ochoty. A plany jak zwykle w tego typu sytuacjach zdążyły się uzbierać:
- Bler w postaci albumowej, bynajmniej nie zbiór opowieści publikowanych w "Arenie Komiks" lecz coś zupełnie nowego – rozwinięcie historii w polskich realiach – taka "historia prawdziwa" – wszyscy mnie do tego namawiali i w końcu przystąpiłem do pisania setnej wersji scenariusza :)
- Fabiola – do scenariusza mojej żony Joanny Holeksy – Szłapy. Albumowa opowieść o kobiecie (zjawie?) w czerwonej sukience, znanej z shorta do egmontowskiej Antologii.
- Aadred – stara historia - fragment był kiedyś drukowany w "Arche" – o której powiem tylko tyle, że jeśli ją kiedyś skończę to mogę spokojnie umierać. Jest tak osobista, że pewnie nikt nie zrozumie o co w niej chodzi ale i tak czuje, że parę drzew musi dla niej polec. Jeśli nie znajdę wydawcy sam będę te drzewa ścinał i robił z nich papier, że o zadrukowywaniu go nie wspomnę :)
- Hamlet – do scenariusza Jerzego Szyłaka. W tym wypadku jestem w rozterce, bo przerwałem prace nad nim jakiś czas temu i zdążył się zestarzeć. Prawdopodobnie czeka mnie rysowanie od nowa.

Pewnie jeszcze tych projektów przybędzie, bo trzymam w szufladzie jeden bardzo fajny scenariusz Jerzego, z zamiarem realizacji oczywiście. Ponadto bardzo dobrze układa mi się współpraca z Karolem Konwerskim, której pierwsze efekty już za chwile będzie można oglądać w "Zeszytach komiksowych" oraz z Piotrkiem Sawickim. Wspólnie przygotowujemy też dużą antologię komiksową z udziałem autorów polskich i zagranicznych.

zapytał: CD Jack
odpowiedział: Rafał Szłapablog comments powered by Disqus