(2006.01.) Krzysztof Tkaczyk

Autor: CD Jack
13 stycznia 2006

- Co tam u Pana, Panie Krzysztofie?

- Właśnie skończyłem scenariusz do pełnego albumu Pułkownik Polska: Akordeon z Erfurtu.

Historia opowiedziana w realiach świata Straine'a koncentruje się głównie na postaci Pułkownika Polski i jego poszukiwaniach mistycznego artefaktu, który posiada niezwykła moc nad narodami słowiańskimi. Pojawia się galeria nieznanych wcześniej mrocznych arcyłotrów takich jak Ariel Salwirez - starozakonny mściciel, sprzedajna dziwka na usługach Unii Paneuropejskiej - Ultramaryna oraz zdradziecka Antyżydowska Liga Słowiańska imienia Bolesława Śmiałego "DOBROŚĆ". Wszyscy pożądają magicznego Akordeonu, którego historia jest ściśle związana z historią Polski. Pułkownik ponownie musi opowiedzieć się po właściwej stronie i być może uratować umęczoną Ojczyznę. A, no i oczywiście są masoni.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem album wraz z płytą CD audio ukaże się za rok.

A poza tym razem z kolegą Bartkiem Minkiewiczem nieśmiało przygotowujemy reprint pierwszego Straine'a z gadżetami - wszystkie wcześniejsze historie, późniejsze i premierowe STRAINE: Rzadkie ptaki plus zapowiedź wiecznie odkładanego STRAINE: Purgatorium.

Mam nadzieję, że mimo nieprzyzwoicie długiej przerwy Pułkownik Polska znajdzie swoich odbiorców. Ta historia dojrzewała długo i - da Bóg - będzie smakowita nie tylko dla mnie (po jakimś czasie dystans do własnej pracy się zaciera). Chciałbym za rok życzyć wszystkim wciągającej lektury, a sobie życzę szczęścia i samozaparcia żeby wszystko się udało.

Pozdrawiam
kblog comments powered by Disqus