Znani aktorzy w polskich komiksach. Cz. 3

Autor: Maciej Jasiński
26 stycznia 2016

Na przestrzeni dziesięcioleci w tworzonych w Polsce komiksach pojawiali się zarówno rodzimi aktorzy, jak i wielkie hollywoodzkie gwiazdy. Przedstawiamy trzecią część cyklu przybliżającego ten temat.

 

1.

Stanisław Mikulski i Emil Karewicz "wystąpili" nie tylko w komiksowej wersji serialu Stawka większa niż życie. Swój epizodyczny występ mieli też Poradach Praktycznego Pana autorstwa Tadeusza Baranowskiego.

 

2.

Bogusław Linda był niewątpliwie pierwowzorem dla jednego z bohaterów komiksu Wędrówki po mieście cyborgów Pawła Gierczaka.

 

3.

Ernest Borgnine to aktor znany między z filmów Dzika banda, Ucieczka z Nowego Jorku czy serii Parszywa dwunastka. Pojawił się też w komiksie Zemsta faraona narysowanym przez Jerzego Wróblewskiego.

 

4.

Samuel L. Jackson, grający w Pulp Fiction, pojawił się także w albumie 48 stron 1&2 stworzonym przez Roberta Adlera i Tobiasza Piątkowskiego.

 

5.

Partnerujący Jacksonowi w Pulp Fiction John Travolta też zagościł w polskim komiksie. Jednak w młodszej wersji – takiej z Gorączki sobotniej nocy czy Grease. Narysował go Jerzy Wróblewski w komiksie Centralny Okręg Przemysłowy zamieszczonym w "Relaxie". Na podobieństwo Travolty i komiksowego inżyniera Nawrota wpadł Marcin Brański.

 

CDNblog comments powered by Disqus